Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ENSK; “Silahlı gruplar Türk Silahlı Kuvvetleri’nin desteğiyle Efrin halkına karşı en ağır suçları işliyor...Yapılanlar uluslararası toplumun gözü önünde yapılıyor” (bir şeyi 'bilmekle', 'anlamak' çok farklıdır. Anlamadığını, birde anlamlandırmaya çalışmak, ya aptallara veya art niyetlilere mahsustur. ABD, Kürdleri yok ettiriyor. d.d.com) 
 
 
ENKS: Efrinlilere işkence Yapılıyor 
 
Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS), silahlı grupların Efrin’de halka işkence yaptığını açıkladı.
 
ENKS tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Türkiye ve Birleşmiş Milletler (BM), silahlı grupların Efrin’de halka uyguladıkları tutuklama ve öldürmeleri sonlandırmalı” denildi.
 
Silahlı grupların Efrin’i yağmaladığı belirtilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı:
“Silahlı gruplar Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) desteğiyle Efrin halkına karşı en ağır suçları işliyor. Efrin yağmalandı ve altyapısı yıkıldı. Tarihi yerleri yıkılıyor. Efrin halkı tutuklanıyor ve işkenceden geçiriliyor. Yapılanlar uluslararası toplumun gözü önünde yapılıyor.”
 
Efrin Yerel Meclis Başkan Yardımcısı Ahmed Şeyho’nun öldürülmesini kınayan ENKS, Türkiye’den yönetimin Efrin halkına devredilmesi ve silahlı grupların bölgeden çıkarılması talebinde bulundu.
 
Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı El Emşat güçleri tarafından alıkonulan Ahmed Şeyho, serbest bırakıldıktan sonra hayatını kaybetmişti.
 
Şeyho’nun gördüğü ağır işkenceden dolayı hayatını kaybettiği bildirilmişti.
 
14 Haziran 2018- rudaw

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.