Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Hakim Berman, “Giuliani’nin Başkan Trump’la Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında, açılmış bir federal ceza davasını sonlandırmak için eşi görülmemiş bir çaba harcayarak arada gidip gelmiş olması, bu iş için aktif olarak çalışması beni hala şaşırtıyor...” dedi.

 

 

Zarrab Davasının Hakimi Konuştu
 
(Riza Zarrab davası da -RTE'nin hırsızlıkları, soygunları ve isviçre-Endenozya bankalarındaki kara para yığınları gibi- hasır altı edildi, RTE seçimleri rahatlıkla kazansın diye. Eğer ABD'nin Köpeği RTE, bir gün sahibinin sözünden çıkar veya sahibini ısırmaya kalkarsa, büyük bir yüzsüzlük ve tantanalarla yeniden gündeme sokulur yani....ABD, her türlü kozu toplar, elinde biriktirir, sonra bunları yeri gelince SANTAJ olarak kullanır...d.d.com)
 
Zarrab'ın arabulucu hukuk danışmanı olarak davada yer alan ve daha önce birlikte çalıştığı eski New York Belediye Başkanı Rudolph Giuliani’nin değişen tavrı Hakim Berman'ı çok şaşırtmış
 
İran'a yönelik ABD ambargosunu delme suçlamasıyla ABD'de yargılanan Reza Zarrab davasının hakimi Richard Berman, mahkeme süreci dışında ilk kez sessizliğini bozdu.
 
New York Güney Bölgesi Federal Hakimi Berman, Amerikan Court News haber sitesi muhabiri Adam Klasfeld’in dava süreciyle ilgili çeşitli sorularını yanıtladı.
 
Adam Klasfeld, Zarrab davasını takip etmiş ve gelişmeleri anlık olarak Twitter hasabından duyurmuştu. 
 
Amerika'nın Sesi'nde yer alan habere göre, 75 yaşındaki Hakim Berman’ı Zarrab davasında en çok şaşırtan şey, Zarrab'ın arabulucu hukuk danışmanı olarak savunma ekibinde yer verdiği ve daha önce birlikte çalıştığı eski New York Belediye Başkanı Rudolph Giuliani’nin yıllar sonra değişen tavrı olmuş. Berman, Giuliani’nin davada üstlendiği rol karşısında çok büyük bir şaşkınlık yaşamış.
 
"GİULİANİ'NİN ARABULUCU TAVRI BENİ ÇOK ŞAŞIRTTI"
 
Röportajda, geçmişte Giuliani’yle birlikte profesyonel olarak yollarının kesiştiğini ifade eden Berman;
 
 “Giuliani’nin Başkan Trump’la Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında, açılmış bir federal ceza davasını sonlandırmak için eşi görülmemiş bir çaba harcayarak arada gidip gelmiş olması, bu iş için aktif olarak çalışması beni hala şaşırtıyor. Hala düşündükçe şaşkınlık yaşıyorum” dedi.
 
"AKLIMA GELDİKÇE HALA BAŞIM DÖNÜYOR"
 
Hakim Berman, Giuliani’nin üstlendiği görevde başarılı olması durumunda Trump ve Erdoğan’la birlikte İran’a çok önemli bir yardımı olabileceğini belirterek, “İddiaların kalbinde ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımları delme suçu vardı, ismini belirttiğim birileri de davanın odağındaki İran’a fayda sağlayacak girişimlerde bulunuyordu. Bunlar aklıma gelince hala başımı döndürüyor” diye konuştu.
 
Hakim Berman, Klasfeld’in Türkiye ile ilgili sorularını da yanıtladı. Türkiye’de o dönem oldukça bilinen bir hukuk firmasının sempozyumuna katıldığını belirten, Berman, "Türkiye’ye tekrar gidecek misiniz?" sorusunu da, “Yeniden gitmem mümkün değil” diye yanıtladı. 
 
30 Haziran 2018- artigercek.com 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.