Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Halim Kar; El Kaide, IŞID'ın.. Kürt versiyonu Kontra PKK'nın şefleri bugüne kadar, sadece kendi içlerinde en az 20 bin Kürt çocuğunu 'Ajan' diyerek katletti. Keza, kendi içinde, istenmeyen grupların 'barındığı barınakları', 'geçiş güzergahlarını' TC'ye vererek  katlettirdiği Kürt çocuklarının sayısı ise belirsiz... MİT'in yapıpta PKK'nın üstlendiği Cinayetlerin de, haddi, hesabı yok... birkaç kişi dışında 'Kürt Aydınları' hala sessiz. -d.d.com-
 
 
 
(Hatırlatma; Ergenekon mahkemelerin binlerce tutanağından bir kısmını okumuş olanlar, veya, Mehmet Eymür'ün, özel hareket dairesi başkanı İbrahim Şahin'in basına verdikleri demeçleri bile izlemiş olanlar hatırlarlar, bunların hepsi; 'PKK devletin Örgütüdür' diyor. PKK ve yandaşları yıllardır Suriye'de açık açık ABD-CIA'ya paralı askerlik de yapıyor zaten. Şu, Kemalist faşist sitedeki belgeleri okuyunuz lütfen; https://stratejisite.wordpress.com/2016/01/page/9/ d.d.com) 
 
 
 NerinaAzad/PKK Mevlüt Bengi’nin Ölümünü Üstlendi
 
Bengi’nin cenazesini bulunduğu yerden alarak jandarmaya götüren ağabeyi, direkte bulunan “2015 yılından beri devletin ajanlığını yaptığı için öldürülmüştür” yazılı notu da jandarmaya teslim etmişti. 
 
(foto, PKK'nın 'ajan' diyerek katlettiği, Mevlüt Bengi)
 
Doğubayazıt'ta seçim akşamı kaçırılan Mevlüt Bengi iki gün sonra öldürülmüş olarak bulunmuştu.
 
Doğubayazıt’a bağlı Türkmen köyünde bakkallık yapan Mevlüt Bengi, 24 Haziran akşamı saat 21.00 sıralarında kaçırılmış, iki gün sonra cenazesi bir direğe asılı halde bulunmuştu.
 
Bengi’nin cenazesini bulunduğu yerden alarak jandarmaya götüren ağabeyi, direkte bulunan “2015 yılından beri devletin ajanlığını yaptığı için öldürülmüştür” yazılı notu da jandarmaya teslim etmişti.
 
Kamuoyunda tartışma konusu olan Mevlüt Bengi’nin öldürülmesi olayını PKK üstlendi.
 
Örgütün resmi internet sitesinde bugün yayınlanan açıklamada Bengi’nin, PKK’li Eyüp Kartal ile Mehmet Meni’yi ihbar ederek ölümlerine neden olduğu için öldürüldüğü belirtildi. 
 
Bengi’nin 25 Haziran günü Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesine bağlı Türkmen köyünden alındığı bilgisine yer verilen açıklamada, bölgede çobanlık yapan Bengi’nin 8 Haziran 2016 günü Eyüp Kartal ile Mehmet Meni’yi ihbar ettiği, ihbarı değerlendiren bölgedeki askeri birliklerin operasyonları sonucu 2 PKK'linin ölümlerine neden olduğu, son 3 yılda ise birçok insanın ihbar edilerek tutuklanmalarına yol açtığı için öldürüldüğü savunuldu.
 
Açıklamada Bengi’nin cenazesinin bulunmasından sonra bölgede yoğun operasyonlar yaşandığı belirtilirken Doğubeyazıtlı bakkalın AKP’li olduğu için değil ihbarcılık yaptığı için öldürüldüğü iddia edildi.
 
30 Haziran 2018- Nerina Azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.