Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Saldırı sonrası köydeki korucular yolu kapatarak Bomba Atan Aracı durdurdu'Kimsiniz?' diye sorduk. 'Özel harekat Polisiyiz' dediler. ‘Burası, Jandarma, Korucu bölgesi ...habersiz bir şekilde buraya nasıl gelirsiniz?’ dedik, ‘bildirdik’ dediler. Ben de; 'hayır, kendim aradım karakolu, kimsenin sizden haberi yok...'
 
 
 
(Eğer, Siirt'in Pervari ilçesi Köyündeki bu olayın faillerini 'Korucular' yakalamamış olsalardı, PKK üstenecekti.... binlerce bu tür 'karşılklı üstleneme var' PKK' ve TC arasında... Irak'taki, Suiriyedeki... hatta Avrupa daki saldırılarıda CIA veya diğer istihbarat örgütleri yapar, IŞID hemen üstlenirdi..Bu haberle geçmişe gönderim yapıp, hafıza tazelemek istedik.... d.d.com)
...............haber aşağıda.......
 
Korucuların saldırı sonrası durdurduğu araçlardan özel harekat polisleri ve çok sayıda silah çıktı.
 
Köy muhtarı saldırı anını ve sonrasını Artı Gerçek'e anlattı.
 
-Remzi BUDANCİR-haberi-
 
Siirt’in Pervari ilçesi Palamutlu köyünde iki gün önce korucuların nöbet tuttuğu kulübeye el bombası atıldı.
Bölgeye yaklaşan araçtan şüphelenen korucular saldırıdan önce kulübeyi boşaltınca can kaybı önlendi. Saldırıda bir korucu bomba parçalarının ayağına isabet etmesi sonucu yaralandı. 
 
Saldırı sonrası köydeki korucular yolu kapatarak bomba atan aracı durdurdu. İddiaya göre araçta bulunan kişilerin polis olduğu ortaya çıktı ve aracın bagajında çok sayıda silah bulundu. 
 
“PERVARİ’YE SALDIRI OLACAĞI DUYUMUNU ALMIŞTIK”
 
Artı Gerçek’e konuşan Palamutlu Köyü muhtarı Abdurrezak Aydınalp olayı doğruladı. Pervari'ye saldırı olacağı duyumunu daha önce aldıklarını belirten Aydınalp;
 
'iki gün önce bölgede şüpheli bir araç tespit edildiğini' söyledi.
 
Aydınalp şöyle konuştu: Olay günü yatsıdan önce iki şüpheli araç Şivan tarafından köprüden geçti. Korucular bana haber verdiler.
Ben de ‘plakasını alın ama karışmayın’ dedim. Araçların gittiği bölgedeki nöbet kulübesinde olan korucuları aradık. ‘Saldırı duyumu var. Şüpheli bir araç sizin oraya doğru geliyor. Sakın kulübeye girmeyin, önleminizi alın’ dedik.
 
Onlar da bunun üzerine kulubeyi boşaltmışlar. Saat 23.00 sularında bir emekli korucu tarlasını suluyordu. Bana telefon açıp, ‘tarlaya doğru gidiyordum. Doğan marka bir taksi farları kapalı bir şekilde köprüye doğru gitti’ dedi.
 
Bu korucuların bize bildirdiği araçtı. Saat 01.20 sıralarında bomba sesleri geldi.
 
“DÖRT ARACI KÖPRÜ BAŞINDA YAKALADIK”
 
Bomba sesinin gelmesinin ardından silahlara sarılarak korucuların yardımına koştuklarını anlatan Aydınalp;
“Korucular iki taksinin o bölgeden geçtiğini, 7-8 dakika sonra geri döndüğünü söyledi. Baktık arkasında iki taksi daha var. Toplam 4 araç korucu kulübesinin olduğu bölgeden köprüye doğru gidiyordu. Biz hem köprüyü hem de yolu tutmuştuk. Köprü başında olan koruculara haber vererek, ‘sakın araç geçişine izin vermeyin’ dedik.
 
Bölgeden ayrılan araçlar köprüye doğru gidince biz de peşlerinden koştuk. Gittik baktık korucular Çayhane’nin orada 4 aracı da tutmuşlar" diye konuştu
 
"ARAÇTAN POLİS ÇIKTI, BAGAJLARI SİLAH DOLUYDU”
 
Muhtar Abdurrezak Aydınalp sonrasında yaşananları ise şu sözlerle anlattı: 
 
'Kimsiniz?' diye sorduk. Bize, ‘polisiz’ (özel harekat polisi) dediler. ‘Burası korucu bölgesi, jandarma bölgesi. Siz habersiz bir şekilde nasıl gelirsiniz buraya?’ diye sorduk. Bana ‘bildirdik’ dediler. Ben de, 'hayır, kendim aradım karakolu, kimsenin sizden haberi yok' dedim.
Onlar ısrarla 'biz aradık, oradaki memur haber vermemiş olabilir' diye cevap verdi. 
 
Ben de, ‘o zaman hakkınızda işlem yaparım, siz de gidip varsa o memur, onun hakkında işlem yapın’ dedim. Arabalara baktık. Her araçta ikişer kişi vardı. Ellerinde silahları vardı. Diğer silahlar ise bagajdaydı. Arabaların bagajı silah doluydu.'
 
"ŞAHISLARI SAVCILIĞA HAVALE ETTİK"
 
Araçların içindeki kişilerin polis olduğunu tespit ettiklerini anlatan Aydınalp;
 
'Nöbet kulübesine bu kişiler mi bomba attı?' sorumuza “Nöbetçi kulübesine bomba atılmıştı. Tabi gözümüzle görmedik. Bu araçlar o bölgedeydi. Oraya gittikten sonra bomba patladı. Biz bunların yaptığından şüpheleniyoruz” cevabını verdi.
Bombanın patlaması sonucu bir korucunun yaralandığını ifade eden Aydınalp;
 
“Bu araçlar o bölgedeydi. Aniden gidip geldiler çünkü. Biz olayla ilgili işlemleri yaparak savcılığa havale ettik. Savcının ne yaptığını bilmiyoruz. Yaralı olan korucu ise evde. Vücudunda iki parça vardı, çıkardılar. Sağlık durumu iyi” diye konuştu.
 
(Habere fotografları biz ekledik. d.d.com)
 
09 Temmuz 2018-artigercek.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.