Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

MİT’in, Ukrayna ve Azerbaycan’da yaptığı operasyonlarla Gülen yapılanması üyesi olduğu iddia edilen iki kişi Türkiye’ye getirildi. (Foto, RTE pisliği F.Gülen'in elini öperken... kısacası, böyle buyurdu ABD! oyun böyle. d.d.com)
 
 
Türkiye'de Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından yürütülen operasyonlar sonucu Gülen yapılanmasının üye olduğu iddia edilen iki kişinin Azerbaycan ve Ukrayna'da yakalanarak Türkiye'ye getirildiği bildirildi.
Anadolu Ajansı'nın haberinde söz konusu kişilerin Gülen yapılanmasının "üst düzey”blush isimlerinden olduğu ve "silahlı terör örgütüne üye olma”sadsuçlamasıyla arandıkları belirtildi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu hafta başında Ankara'daki yemin törenine katılan konuklar arasında Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko da bulunuyordu. Erdoğan, yemin töreninden bir gün sonra da Azerbaycan'a bir ziyaret gerçekleştirmişti. 
 
Operasyonlar, Erdoğan'ın Ukrayna ve Azerbaycan liderleriyle yaptığı temaslar sonrasında düzenlendi.
 
MİT daha önceki aylarda da yurt dışında operasyonlar düzenlemişti.
 
MİT Mart ayında da Kosova'dabir operasyon gerçekleştirerek, Gülen yapılanmasına üye olduğu iddia edilen altı Türk vatandaşını Türkiye'ye getirmişti. 
Bu olaydan yaklaşık bir ay sonra da Gabun'da düzenlenen bir operasyon sonucu Gülen yapılanmasına üye olduğu iddia edilen üç Türk vatandaşı Türkiye'ye getirilmişti.
 
2017 yılının sonbaharında ise Pakistan'a iltica başvurusunda bulunan bir Türk öğretmen sınır dışı edilmiş ve Türkiye'de gözaltına alındığı öğrenilmişti.
 
dpa/JD,BÖ
 
© 13 Temmuz 2018- Deutsche Welle 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.