Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Brezilya'da Oyların çoğunluğunun sayıldığı seçimde ABD Başkanı Donald Trump'ın hayranı olduğunu söyleyen 'Jair Bolsonaro' oyların yüzde 46'sını alırken... (1.foto, ABD'ye tavır aldığı için bir Komplo ile iktidardan devrilen, Dilma Rousseff.. biz, CIA'nın bu 'Seçim Oyunlarını', TC'de görmüştük! d.d.com)

 

 

© REUTERS / PILAR OLIVARES
GÜNEY AMERİKA
 
Güney Amerika ülkesi Brezilya'da dün yapılan devlet başkanı seçiminin ilk turunu, aşırı sağcı 'Brezilyalı Trump' olarak adlandırılan aday Jair Bolsonaro kazandı ancak seçilebilmek için gereken yüzde 50 barajını aşamadı.
 
(foto,ABD'nin köpeği, Kontrgerilla-CIA elemanı  Jair Bolsonaro)
 
Oyların çoğunluğunun sayıldığı seçimde ABD Başkanı Donald Trump'ın hayranı olduğunu söyleyen Bolsonaro oyların yüzde 46'sını alırken, en güçlü rakibi solcu Fernando Haddad, oyların yüzde 29'unu aldı. Bolsonaro 49 milyon, Haddad ise 31 milyon oy aldı.
 
‘BAŞKAN İKİNCİ TURDA BELLİ OLACAK'
 
İlk turda adaylardan herhangi biri yüzde 50'den fazla oy alarak çoğunluğu sağlayamadığı için ikinci tura gidilecek seçimler, 28 Ekim'de yapılacak.
 
Jair Bolsonaro, Porto Alegre'de miting düzenlemek üzere indiği Salgado Filho Havaalanı'nda taraftarlarınca rock yıldızı gibi karşılanırken...
 
(Brezilya'nın en güçlü başkan adayının övdüğü askeri diktatörlükte tarikat-kontgerilla ilişkisi belgelendi. eski bir haber bu. ama kastedilenlerden biri Jair Bolsonaro'dur d.d.com)
 
Seçim komisyonu yetkilileri, seçimlerin büyük bir problem yaşanmadan barışçıl bir ortamda yapıldığını ifade etti.
 
‘TRUMP'IN HAYRANI OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ'
 
Bolsonaro, İngiliz Guardian gazetesine yaptığı açıklamada ABD Başkanı Donald Trump'ın hayranı olduğunu söylemişti. Pek çok kişi de söylemleri nedeniyle siyasetçiyi 'Brezilyalı Trump' olarak anıyor.
 
Seçmenler, dünkü seçimde ayrıca eyalet valileri, senato ve temsilciler meclisi üyelerini belirlemek üzere oy kullandı.
 
(ve, Dilma'nın dediği gibi ABD hepsini yaptı,ve yapıyor hala..d.d.com)
 
Seçim öncesi yapılan anketlerde Bolsonaro'nun, Haddad karşısındaki üstünlüğünü koruduğu görülmüştü.
 
Geçmişte Brezilya ordusunda yüzbaşı olarak görev yapan Bolsonaro'nun yolsuzlukla ve suçla mücadele konusundaki sert söylemleri, onu seçim anketlerinde en popüler aday haline getirmişti.
 
08 Ekim 2018-sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.