Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Cihan Seyh; “Biz, Türkiye’nin yolunu kapatmak için Şam’la işbirliği yapıyoruz... Biz ve Rejim bir ailedeki Baba ve Evlatlar gibiyiz...
(ENSK'in kadrolarını tutuklayıp işkenceler yapan, Kürdleri zorla vergiye bağlayıp küçük çocuklarını bile ellerinden alan, sürgünlere yollayan, Roj peşmergelerinin Rojava'ya girişini yasaklayıp.. 'Kürdlerin birlik olmasını Engelleyen' PYD/PKK'dir, Bu güruh, Kürdlerin her türlü Kazanımlarının önünde engeldir. d.d.com)
 
 
 YPG: Rejimle Bizim ilişkimiz Baba-Evlat ilişkisidirdevil
 
(Tek doğru sözleri bu! Sömürgecilerle ilişkileri tamda böyledir! Ve bugüne kadar Hiçbir Kürde veya Kürt örgütüne böylesi İltifatlar yapmadıkları gibi,
 
dahası; bütün Kürt örgütlerini çeşitli bahanelere -özellikle ajan ilan ederek- şu veya bu şekilde yok etmişlerdir...

 
Çünkü, bunlar Kürt örgütü değil, Kürdler hiçbir Kazanım elde edemesinler diye İstihbarat örgütleri tarafından kurulup piyasaya sürülmüş paramiliter yapılardır... d.d.com)
 
YPG Sözcüsü Cihan Şeyh Ahmed;
 
Suriye devleti ile sorunlarını aile içi soruna benzeterek, bu sorunun başkalarının müdahalesi olmadan aile içinde çözüleceğini söyledi.
Kurdpress haber ajansının bildirdiğine göre,
Sputnik’e demeç veren YPG Sözcüsü Cihan Şeyh Ahmed de Suriye ordusunun Menbic’e gelmesini memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.
 
Cihan Şeyh Ahmed, “Biz, Türkiye’nin yolunu kapatmak için Şam’la işbirliği yapıyoruz. Ondan sonra da iç meselelerimizi rejimle halledeceğiz. Biz ve rejim bir ailedeki baba ve evlatlar gibiyiz. İç sorunlarımızı, başkalarının müdahalesi olmaksızın çözeceğiz. Bu durum Fırat’ın doğusu için de gereçlidir, bizim için önemli olan halkın kaderidir” dedi.
 
Kurdpress haber ajansına demeç veren Kürt Gazeteci Şiyar Azad, ise Suriye ordusunun Menbic’deki varlığıyla ilgili olarak şunları söyledi:
 
“Bugün öğlen, YPG’nin ve Menbic Askeri Konseyi’nin talebiyle Suriye ordusu ülke topraklarını korumak için Menbic’e girdi. Bu güçlerin görevi Menbic’in batı sınırlarını korumak ve militanlarla Türkiye askerlerinin bu bölgeye yönelik muhtemel tehditlerini önlemektir.
 
Suriye ordusunun Menbic’e gelmesi doğal bir durumdur, tüm dünyada sınırları korumakla görevli olanlar ordulardır.”
 
Gazeteci Azad, Menbic Askeri Konseyi’nin kentin kontrolü konusundaki rolüyle ilgili olarak da “Askeri Konsey hala şehirdeki güvenlik ve asayişten sorumludur, şehirdeki güvenlik hala bu güçler tarafından korunmaktadır” dedi.
 
28 Aralık 2018- YDH

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.