Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Kürdistan Demokrat Partisi (PDK) Şengal 17. Şube Sorumlusu Qasim Şeşo, Şengal’de PKK’ye bağlı YBŞ’nin Haşdi Şabi’den maaş aldığını ileri sürdü. (Kürdler, PKK ve yandaşı HDP'den uzak durmadıkca, daha çok... Çukurca, Sur, Suruç, Cizre... Şengal.. yaşayacaktır. Bese HOZAT nerede PKK? d.d.com)

 

 

 

PDK: PKK'ye Bağlı YBŞ, Haşdi Şabi'den Maaş Alıyor
 
Qasim Şeşo Kürdistan'daki ulusal haber ajanslarından birine yaptığı açıklamada, “Şengal’de Haşdi Şabi ile PKK işbirliği sürüyor. 
 
PKK’nin Ezdi gençlerden oluşturduğu ve eğittiği YBŞ, başta Bağdat tarafından Haşdi Şabi üzerinden finanse ediliyordu. Ancak şu an Haşdi Şabi YBŞ’nin maaşlarını veriyor. Bu çok açık bir şekilde yapılıyor” sözlerine yer verdi.
 
 
Qasim Şeşo açıklamalarında, Şengal’de Irak askeri ile federal polisinin bulunduğunu ancak kentte herşeyin Haşdi Şabi milisleri tarafından kontrol edildiğini dile getirdi.
 
“Haşdi Şabi Şengal’de güvenliği YBŞ’ye teslim etmiş durumda ama kentte Haşdi Şabi’den habersiz hiçbir şey yapılamıyor" diyen Qasim Şeşo açıklamalarının devamında;
 
"Haşdi Şabi bölgede destek gücü olarak bulunduğunu söylüyor ama pratikte öyle değil ve halk, Haşdi Şabi milisleri ve kontrolündeki diğer güçlerin kentteki uygulamalarından çok rahatsız” ifadesini kullandı.
 
06 Ocak 2019-PeyamaKurd

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.