Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Demokratik Suriye Güçleri’nin, Suriye'de Deyr ez Zor kentinin doğusunda yerinden edilmiş sivillere transit geçiş izni vermediği, bölgedeki sivillerin hareket özgürlüğünü kısıtladığını ve Kimlik Belgelerine el koyduğunu duyurdu

 

 

BM’den DSG’ye Tepki: İzin Verin…
 
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği, (BMMYK) Demokratik Suriye Güçleri’nin (DSG) Suriye'de Deyr ez Zor kentinin doğusunda yerinden edilmiş sivillere transit geçiş izni vermediğini, bölgedeki sivillerin hareket özgürlüğünü kısıtladığını ve kimlik belgelerine el koyduğunu duyurdu.
 
Konuya ilişkin BMMYK Sözcüsü Andrej Mahecic, BM Cenevre Ofisi'nde düzenlediği basın toplantısında, Deyr ez Zor'un doğusunda DSG ile terör örgütü IŞİD'in çatıştığı bölgede arada kalan binlerce sivilin güvenliğinden büyük endişe duyulduğunu açıkladı.
 
(Suriye,Halep şehiri halkı, 'PKK Defol!', diye yürüyüş yapıyor..d.d.com)
 
BM yetkilisi Mahecic, çatışma bölgesinden kaçan sivillerin durumundan da büyük endişe duyduklarını, DSG'nin sivillere geçiş izin vermesi gerektiğini belirterek, "Suriye'nin bu bölgesindeki insani durum şu anda kritik” ifadesini kullandı
Haseke’de Irak sınırında yer alan Hol bölgesindeki kampa sadece geçen hafta 10 bin sivilin kaçtığını aktaran Mahecic, çatışmaların tırmandığı aralık ayı başından bu yana Hol'a 23 bin sivilin kaçtığını, ilerleyen günlerde daha fazla sivilin de bölgeye gelmesinin beklendiğini belirtti.
 
(.2.foto, Güney Kürdistan yönetimi, 'PKK Defol Git' diyor)
 
01 Şubat 2019-peyamakurd

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.