Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Artıgercek.com;  Güney Kürdistan'da yapılan her Kötülüğü anında Yayınlıyor, ama burnunun dibinde;  On yıllardır sergilenen,TC-PKK-MİT ilişkilerini, PKK'nın tecavüzlerini, 20 bini aşkın İç infazlarını, Ergenekon Mahkemelerindeki PKK'nın durumunu.. 'Kanlı Hendek' oyunlarını, TSK araçlarını PKK'nın kullanmasını, MİT'in bilgisi dahilinde PKK'nın Kürt Şehirlerine Bombalar yerleştirmesini.. vb..vb.. bir kez olsun sorgulamadığı, Kınamadığı gibi, Haber olarak bile vermedi!  Artıgercek.com?  Kimsin sen? Kime hizmet ediyorsun?. d.d.com-

 

 

Bu sözlerimiz, Barzaniler- Talabanilerin aile sultalarını veya yaptıklarını aklamak-olumlamak olarak anlaşılmamalıdır. Kınıyoruz onları elbette...
 
Biz, Artı gerçek.com'un yüzsüzce, tek yanlı,vede PKK ağzından MİT vari açıklamalar yapmasına tepki gösteriyoruz. (artıgerceğin Haberi aldığı site, MİT/PKK sitesidir)
 
Dahası, PKK faşistlerinin Kürdistan'ın dört parçasında yarattığı Tahribatı bugüne kadar Sömürgeciler yapmaya cüret edemedi.... 
 
-JİTEM'in 'yedi amirliği' bile PKK kontraları kadar Kürt çocuklarını katledemedi...-
 
TC, beslemesi PKK sayesinde buna 'savaş süsü' vererek uyguladı.. artıgerçek.com Üç Maymunu oynar gibi görünerek, aslında Devlet uzantısı bu çeteler üzerinden MİT'le de dirsek teması kuruyor...
üstelik PKK yıllardır biz Bağımsız Kürdistan'a Kürdlerin Devlet kurmasına Karşıyız' demesine rağmen,
 
Artıgerçek, PKK-MİT'ın kuyruğunda, biz Kürdlerden fazla kendi kendine 'kürdçülük' ve 'demokratlık' oynamaya devam ediyor... 'd.d.com)
 
Artıgercek.com/ Köy camisi TSK tarafından askeri üsse dönüştürüldü
 
 
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi sınırlarında yapılan hava saldırılarının ardından Duhok'taki bir cami TSK'ye tahsis edildi. Cami KDP tarafından korunuyor.
 
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi sınırları içinde TSK tarafından yapılan hava saldırılarında sivilllerin hayatını kaybetmesi nedeniyle, Duhok kentindeki TSK’ye ait Sire Askeri Üssü halk tarafından ateşe verilmişti.
 
2 kişinin hayatını kaybettiği, onlarca kişinin gözaltına alındığı protestolar sonrasında, bölgedeki bir cami askeri üs olarak kullanılmak üzere Türkiye’ye tahsis edildi.
 
TSK'ye askeri üs olarak tahsis edilen cami KDP peşmergeleri tarafından korumaya alındı.
 
Mezopotamya Ajansı'ndan (PKK-MİT sitesi bu. d.d.com) Erdoğan Altan'ın haberine göre, Duhok'un Şeladize beldesine bağlı Rekan bölgesinde bulunan Kiryader Köyü camiinin MİT ve TSK’ye tahsis edilmesinin ardından, KDP peşmergelerinin caminin etrafında ve çatısında kurdukları nöbet mevzileri fotoğraflara yansıdı.
 
Camileri askeri üsse çevrilen Kiryadêr köyü sakinleri duruma tepkili. 
 
'CAMİMİZ İŞGAL EDİLDİ'
 
Kiryader köylüleri bu durumu kabul etmelerinin mümkün olmadığını söylüyor: Yıllardır köyümüz küçük bir cami ile idare ediyordu. Geçen sene çevredeki yardımsever insanlar ve köy sakinlerinin fedakarlıklarıyla yeni bir cami yaptık.
 
Ancak Şeladizê, Siryê ve Dêralok direnişlerinden sonra PDK’nin yardımıyla MİT tarafından işgal edildi ve üs olarak kullanılıyor. Bunu kabul etmemiz mümkün değil.” 
Caminin sadece Kiryaderliler tarafından kullanılmadığını belirten köylüler, "Yoldan geçen yolcuların yanı sıra çevredeki köylerden de insanlar geliyor. Ama şimdi MİT ve Türk askerleri kendilerine üs olarak kullanıyor.
 
En çok zorumuza giden ise PDK peşmergelerinin caminin etrafından nöbet tutması” diyerek, yetkililerin bu duruma son vermesi için çağrısında bulunuyor. 
 
-Habere şu NOT'u düşelim; artıgercek.com; dünden beri bu Habaeri iki defa Manşete koydu, herkes daha çok okusun diye, ne Tuhaf bir 'duyarlılık' değilmi? Gözünün önündek Merkteği görmüyor ama...  artigercek.com şunu bile görememiş hala, PKK ne olursa olsun Güney Kürdistan'la bir savaşı ortamı yaratıp, ya orayı Irak veya İran, TC ile kapıştıracak veya Onların kucağına itecek- yada bizzat kendisi bu tür olayları kendi haklılığı olarak kullanıp, saldıracak... ama artıgercek bu güne kadar oynan bu tür kahpe oyunları bile görmezden geliyor hala... bu gazetecilik değil; Kürdlerin imhasını onaylamak ve tarafgirliktir......d.d.com
 
11 Şubat 2019-artigercek

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.