Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Halim Kar; eğer bana, 'Hayatın boyunca yaptığın En Büyük  Hata nedir?' diye sorsalardı; 'Almanya ya gelip iltica etmekti' derdim'ki, bu benim isteğim değildi, beni yurtdışına çıkaran partimin zorlamasıydı. -'İkinci hatan nedir?' diye soran olsaydı; 'Almanya da Ölmektir!' derim!...
 
 
Almanya'dan, Türkiye'ye Destek: Kendini Koruma Hakkı varno
 
Almanya, Türkiye’nin Suriye’deki varlığıyla ilgili soruya verdiği yanıtta, Ankara’nın kendini koruma hakkına vurgu yaptı.
 
Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre, Almanya parlamentosundaki muhalefet partilerinden Sol Parti’nin, Türkiye’nin Suriye’deki askeri varlığıyla ilgili, bunun bir “işgal” olarak değerlendirilip değerlendirilmediği ile ilgili sorusuna hükümetten yanıt geldi.
 
Söz konusu yanıtta "işgal" kavramı kullanılmazken, hükümet için önemli olan noktanın Cerablus, Azez ve El Bab bölgelerinde "sivil halkın korunması ve uluslararası insani hukuka bağlı kalınması" olduğu belirtildi. 
 
Açıklamada ayrıca, hükümetin bölgeye dair durumu net bir şekilde ortaya koyan bilgilere sahip olmadığı ifade edilerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’nin Suriye’de işgalci güç olmak istemediği yönündeki sözlerine dikkat çekildi.
 
TÜRKİYE’NİN KENDİNİ KORUMA HAKKIno
 
Sol Parti’nin sorusuna cevaben yapılan açıklamada diğer yandan Türkiye’nin IŞİD’e karşı kendini koruma hakkına da vurgu yapıldı. Türkiye, Cerablus, Azez ve El-Bab’daki askeri varlığını uluslararası alanda, IŞİD'e karşı kendini savunma hakkı ile gerekçelendiriyor. 
 
Afrin ise 2018 yılı başında düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı öncesinde terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG’nin kontrolündeydi.
 
Alman hükümeti şimdiye kadar Türkiye'nin Suriye'deki askeri varlığının uluslararası hukuka uygun olup olmadığı konusunda açıklama yapmaktan kaçındı. 
 
Çeşitli partilere mensup milletvekillerinden oluşan Alman Federal Meclisi Bilimsel Hizmetler birimi ise geçen aralık ayında yayınladığı raporunda, Türkiye’nin gerek Afrin gerekse Cerablus, Azez ve El-Bab bölgelerindeki varlığının, "uluslararası hukukun askeri işgal ile ilgili tüm kriterlerine uyduğu" öne sürülmüştü..
 
13 Şubat 2019-Odatv.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.