Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Haber başlığı/ Sezai Temelli: Patatesler de soğan gibi terörist Çıkmasın... 
(HDP-PKK, türk MİT'inin beslemeleridir... S.Demirtaş'ın 'mahkeme ifadeleri' bile, bizim söylediklerimizi onaylayan açık 'itiraflar'dır. MİT'in beslemesi 'Demirtaş', 'mahkemeye' sunduğu 'ifadesinde';  'Biz sadece, TC'nin istediği şeyleri yaptık' diyor. Kürdler,  PKK-HDP faşistlerinden uzak durmalı, '17 yıldır oynanan, Seçim Sahtekarlığının' aleti olmaya HAYIR! demelidir...d.d.com)
 
 
Sezai Temelli: Patatesler de soğan gibi terörist Çıkmasın 
 
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, patates ithalatında gümrük vergisinin kaldırılmasını değerlendirdi.
 
Daha önce soğan ithalatında da verginin sıfırlandığını hatırlatan Temelli, "Bu patatesler gelirken bunların üstünü başını iyi arayın, bunlar da soğan gibi terörist çıkmasın" diye konuştu.
 
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, partisinin seçim çalışmaları kapsamında Mardin’in Kızıltepe ilçesinde düzenlenen mitinge katıldı.
 
Mitingde konuşan Temelli, ekonomiye ilişkin gelişmeleri değerlendirdi. Cumhurbaşkanının kararıyla patateste gümrük vergisinin sıfırlandığını hatırlatan Temelli;
 
“Bakın, bu sabah 200 bin ton patates ithalinde vergiyi sıfırladılar. Patates ithaline izin verdiler. Daha önce soğana ithal izni vermişlerdi vergiyi sıfırlayarak. Buradan diyorum ki bu patatesler gelirken bunların üstünü başını iyi arayın, bunlar da soğan gibi terörist çıkmasın” dedi.
 
‘HADİ ORADAN NE BEKA SORUNU’
Ekonomik krizin büyüdüğünü belirten Temelli, “Ekonomi küçülmüş, cari açık büyümüş, borçlar artmış, işsizlik artmış, zamlar her gün peş peşe geliyor. Çıkmış diyor ki beka sorunu var. Hadi oradan ne beka sorunu. Beka sorunu falan yok bu ülkede; çok büyük sorunlar var. Bu sorunların hepsini siz yarattınız. devilO yüzden de siz gidiyorsunuz, bu sorunları çözecek olan HDP geliyor” diye konuştu.
 
‘TARIM POLİTİKASIYLA GIDA GÜVENLİĞİ BİTİRİLDİ’
 
Hükümetin tarım politikasını eleştiren Sezai Temelli, “Uyguladıkları tarım politikası Türkiye halklarını sadece yoksulluğa sürüklemedi, gıda güvenliğini de bitirdi. Gıda yoksulluğuna yol açtı. Tanzim satışlarla bunu çözeceğini sanıyor. Bütün bu sorunları hep birlikte aşacağız. Bu enkazı hep birlikte kaldıracağız” ifadelerini kullandı.devil
 
‘TECRİT DEVAM ETTİKÇE BARIŞ GELMEZ’sad
 
“Düşmanlığa, nefrete, ayrımcılığa geçit vermeyeceğiz” diyen Temelli, “Bu adaletsizlik, bu hukuksuzluk bitsin. Bu tecrit son bulsun. Sayın Öcalan üzerindeki mutlak tecrit devam ettiği sürece bu ülkeye hukuk, adalet, barış, demokrasi gelmezdevil. Talebimiz hukukidir, talebimiz meşrudur. Tüm hükümlüler gibi Sayın Öcalan da ailesi ve avukatlarıyla düzenli olarak görüşsün”devil dedi.
 
‘TÜRKLERİN BİLE KİMLİĞİNE İPOTEK KOYMUŞ’
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge yok. Çok seviyorsan Irak’ın kuzeyinde Kürdistan var. Defol git oraya” açıklamasını hatırlatan Temelli, şunları söyledi:
 
“Halklara tekçiliği dayatıyorlar, Kürtleri yok sayıyorlar. Bu ülkenin cumhurbaşkanı Kürtlere diyor ki ‘Defolun gidin’. Nereye gideceğiz? Burası bizim vatanımız. Sen kimin yurdundan kimi kovuyorsun. Bu ülkede Kürtleri, Süryanileri, Arapları yok sayıyor. Bu ülkede Türklerin bile kimliğine ipotek koymuş.”
 
(hem nala, hemde Mıha vurarak, kafaları karıştırma, az önceki adice konuştularının üstüne TÜY dikip, KUTSATMA, deniliyor bu istihbaratçı taktiklerine... d.d.com)
 
Partililere müşahit olma çağrısı yapan Temelli;
 
“Sandıklarımıza sahip çıkalım, müşahit olalım. Her oy bir devrimdir, her oy geleceğimize sahip çıkmaktır. Oylarımıza sahip çıkalım. Unutmayın, bizler umudun partisiyiz, Bizler yürüdükçe umut yürür, bizler yürüdükçe barışın yolu açılır. Bizler yürüdükçe tecrit de biter savaş da biter” şeklinde konuştu.
 
(MİT'in tosunları, TC'ye garanti veriyor, çünkü TC'nin emniyet Sibopları... d.d.com)
 
11 mart 2019- gazeteduvar 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.