Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Wikileaks’in kurucusu Julian Assange’ın hangi ülkeye iade edileceği tartışılıyor. Assange, ilk olarak ABD’nin iade talebiyle tutuklanmış olsa da... (foto; Julian Assange-Noam Chomsky. Yer; Ekvador elçiliği- Londra d.d.com)

 

 

T24 -HABER MERKEZİ- METİN KAAN KURTULUŞ 
 
- Wikileaks’in kurucusu Julian Assange’ın hangi ülkeye iade edileceği tartışılıyor.
 
Assange, ilk olarak ABD’nin iade talebiyle tutuklanmış olsa da, The I’da yer alan habere göre İsveç Wikileaks’in kurucusuna tekrar tecavüz suçlaması yöneltmeyi planlıyor. 
 
New York Times, Trump’ın yeni atanan geçici İç Güvelik Bakanına tutuklanması pahasına sınırı kapatma talimatı verdiğini belirtti.
 
Washinton Post ise Trump’ın “sığınak şehirler” açıklamasına ilk sayfasında yer verdi.
 
13 Nisan 2019 tarihinde dünya basınından öne çıkan bazı manşetler şöyle...
 
-THE GUARDIAN- JAVID’E BASKI:
ASSANGE’A YÖNETİLEN TECAVÜZ İDDİALARINA ÖNCELİK VERİN devil
 
Britanya İçişleri Bakanı Sajid Javid’e Wikileaks’in kurucusu Julaian Assange’ı ABD’ye iade etmek yerine İsveç’e iade etmesi konusunda baskı yapıldığı öğrenildi. 
 
The Guardian’ın haberine göre birçok milletvekili Javid’e “ABD’nin Wikileaks suçlamaları yerine İsveç’teki tecavüz suçlamalarına odaklan” dedi.
 
Assange İsveç ziyaretinde iki kadına tecavüz etmekle suçlanmış, bu suçlamaların ardından Londra’daki Ekvador konsolosluğuna sığınmıştı. Bir süre sonra soruşturma durdurulmuştu.
 
(bu alçakca 'tecavüz suçlaması' çoktan düşmüştü, çünkü kadınlar gönüllü birlikte olduklarını, baskı ile bu ifadeyi vermek zorunda kaldıklarını söylemişlerdi... elbette bu baskıyı yapan CIA idi.... d.d.com)
 
-THE I- ASSANGE, İSVEÇ ve ABD ARASINDA ÇEKİŞMEYLE KARŞI KARŞIYA  
 
The I’da yer alan habere göre İsveç’te savcılar Wikileaks’in kurucusu Assange’a tekrar tecavüz suçlamaları yöneltmeyi planlıyor.
 
Assange’a karşı yöneltilen suçlamalar Wikileaks’in kurucusu “tutuklanmaktan kaçtıktan sonra” düşürülmüştü. 
 
The I’ya göre bu gelişme İsveç ile ABD arasında “Assange’ın hangi ülkeye iade edilmesi gerektiği“ konusunda tartışmalara sebep olabilir. ABD de “devlet sırlarını sızdırdığı” gerekçesiyle Assange’ın iadesini istemişti. The I ayrıca ana muhalefet lideri Corbyn’in “Assange iade edilmemeli” sözlerinin ülkede tepki gördüğünü ifade etti.
 
13 Nisan 2019-T24

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.