Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

d.d.com: 'Kuzey Kürdistan'da Özerkliğe bile karşı çıkan'  bu Paramiliter faşist çete, Şimdi ise, Batı Kürdistan'da 'özerklik istiyoruz' Numaralarına yatıyor, Çünkü, Efendileri bu çeteye;
''Anlaşamamayı Oyna, Yeni bir Savaşa da Kürdleri Hazırla ki, Onları da Yok Edelim, tıpkı Kuzey Kürdleri gibi'' dedi mutlaka. 40 yıldır bu faşist çetenin, 'TC ile Danışıklı Savaşını Sürdürmek' için, söylemediği Yalan, Yapmadığı Vahşet, kahpelik kalmadı, Kürdler artık bu faşist beslemelerin Yalanlarını, sahtekarlıklarını ezberledi, çehrelerini Tanıdı..d.d.com-

 

 

Haber başlığı/ Suriyeli Kürtlerden Rusya’ya Suçlama
Kuzeydoğu Suriye Özerk Yönetimidevil, öngördüğü yol haritasını son toplantıda Ruslara sundu ve Moskova’dan cevap bekliyor
 
Suriyeli Kürtlerden Rusya’ya suçlama
 
PYD çizgisindeki grupların çatı örgütü olan TEV-DEM yetkilisi Bedran Çiya Kurd, Şam’la görüşmelerde yaşanan başarısızlıktan Rusya’yı sorumlu tuttu.
 
IRNA’nın haberine göre Reuters’e demeç veren Demokratik Toplum Hareketi (TEV-DEM) Yürütme Kurulu Üyesi Bedran Çiya Kurd, Suriye hükümetiyle müzakere çabalarının Rusya’nın eşlik etmemesi sebebiyle askıya alındığını söyledi.
 
Bedran Çiya Kurd, (paravan isimler bunlar, Sazan avcılığı için... d.d.com) “Görüşmelerde hiçbir ilerleme sağlanamadı; çünkü Ruslar bu yöndeki tüm çalışmaları durdurdu ve Ruslar tarafından hiçbir adım atılmadı” devildedi.
 
Rusların Suriye hükümetiyle Kürtler arasındaki diyalogu desteklediğini söylemesine rağmen Türkiye ile olan çıkarlarını Kürtlerin Şam’la uzlaşmasına tercih ettiğini belirten Bedran Çiya Kurd, sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
“Rusya bu konudaki görevini yapmadı. Ruslar ile Türkler arasındaki birkaç görüşmeden sonra Şam’la görüşme yolu tamamen kapandı, bundan da Rusya sorumludur.devil
Kuzeydoğu Suriye Özerk Yönetimi, öngördüğü yol haritasını son toplantıda Ruslara sundu ve Moskova’dan cevap bekliyor. 
 
Bu yol haritasının en önemli hedefi, Suriye’nin sınırlarının Türkiye’nin saldırılarına karşı korunması, anayasada Kürt özerkliği modelinin yer alması ve kuzey ve doğu Suriye’deki yerel kaynakların ve servetlerin adilce paylaşılmasıdır.”
Petrol kaynaklarını ve Fırat nehri üstündeki barajların Kürtlerin görüşmelerde Suriye hükümetine karşı sahip olduğu kozlar olduğunu belirten Bedran Çiya;
 
Kurd, Rusların bu görüşmelerde arabulucu rolü oynadığını söyledi ve “Kürtlerin nihai hedefi Şam’la anlaşmaktır. Kürt liderler, Amerikalıların karşı çıkmasına rağmen bu hedefi gerçekleştirmek için çalışıyor”devil dedi.
 
Rusya’nın Şam’a yeni ufuklar açmaya çalıştığına inandığını belirten Çiya Kurd, “Şam’la ciddi görüşmelerin bugün artık zaruri olduğuna inanıyorum” dedi.
 
12 Nisan 2019-YDH

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.