Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Paris; Eyfel Kulesi’nin karşısında yer alan Trocadero’da gerçekleşen protestoda ‘Yokoluş İsyanı' hareketine mensup Çevreciler Kan gibi Görünen yaklaşık 300 litre sıvıyı merdivenlere boşalttı.

 

 

 

© AFP 2019/ FRANCOIS GUILLOT
ÇEVRE
 
Biyoçeşitliliğin büyük bir hızla yok olmasını protesto eden çevreciler, Fransa’nın başkenti Paris’in en önemli turistik noktalarından biri olan Trocadero meydanındaki merdivenlere sahte kan döktü.
 
Eyfel Kulesi’nin karşısında yer alan Trocadero’da gerçekleşen protestoda ‘Yokoluş İsyanı' (Extinction Rebellion) hareketine mensup çevreciler kan gibi görünen yaklaşık 300 litre sıvıyı merdivenlere boşalttı.
 
Polisin bazı göstericilerin elinden şişeleri aldığı görüldü. ‘Kitlesel yokoluşu durdurun’ pankartları taşıyan çevreciler ise birkaç dakika sessizce protesto gerçekleştirdi.
 
'TEHLİKE, EN RİSKLİ DÜZEYE ULAŞTI'
 
1 milyon hayvan ve bitki türü insanlar yüzünden yok olma tehlikesi ile karşı karşıya
 
Birleşmiş Milletler (BM) geçen hafta, 1 milyona yakın hayvan ve bitki türünün yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu duyurmuştu.
 
Bu mevcut türlerin 8'de 1'ine denk geliyor.
 
BM Biyolojik Çeşitlilik ve Ekosistem Hizmetleri Konulu Hükümetlerarası Bilim-Politika Platformu'nun (IPBES) tarafından hazırlanan rapor,  tehlikenin şimdiye kadar yaşanan en riskli düzeyde olduğunu vurguluyor.
 
Bu türlerin yaşam alanlarını korumaya yönelik ciddi önlemler alınmadıkça, halihazırda son on milyon yıldaki ortalamadan yüzlerce kat daha fazla olan türlerin yok olma hızının daha da artacağı belirtiliyor.
 
‘Yokoluş İsyanı', geçen yıl İngiltere’de bir grup akademisyen ve aktivist tarafından kuruldu ve kısa sürede küresel bir hareket haline geldi. Grup, iklim felaketi ve ekolojik çöküşe karşı hemen harekete geçme çağrısı yapıyor.
 
13 Mayıs 2019-sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.