Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Haber Başlığı/ 'AB'den Suriye'ye Operasyonları Durdur Çağrısı
d.d.com: Bellek; katiller sürüsü ABD, Saddam'ı, devirmek için Kürdleri kullandı, ardından yeni Irak ordusunu da Kürdlere Kurdurdu, IŞID oyunlarında da Kürdleri kullanıp Bölgeye iyice  Yerleşti, işi bitince, Kürdlere kurdurduğu Irak ordusunu, Kerkük, Diyala.. da Kürdlerin üzerine sürdü... Kürdler, perde arkasından ABD katillerinin Yönettiği yeni bir Soykırımla daha karşı karşıya şimdi... d.d.com-

 

 

Haber Başlığı/ 'AB'den Suriye'ye Operasyonları Durdur Çağrısı
 
Suriye ordusunun terörist gruplara yönelik operasyonları sürerken Almanya, İngiltere ve Fransa Suriye’nin kuzeybatısındaki savaşa son verilmesi gerektiğini açıkladı.
 
Reuters haber ajansının bildirdiğine göre Almanya, İngiltere ve Fransa pazartesi günü Brüksel’de yapılan toplantının ardından ortak bir bildiri yayımlayarak Suriye’nin kuzeybatısındaki çatışmalardan derin endişe duyduklarını belirterek buradaki askeri çatışmaların derhal durdurulması gerektiğini ifade etti.
 
Terörist örgüt olarak kabul edilen Heyet-i Tahrir Şam (HTŞ) ve müttefiklerinin Türkiye ile Rusya arasında yapılan Soçi anlaşmasının öngördüğü silahsızlandırılmış bölgeden çekilmemesi, Ocak ayında açılması gereken M-4 ve M-5 karayollarını hala işgal altında tutuyor olmaları ve Soçi anlaşması gereği silahsızlandırılması öngörülen bölgelerden Suriye ordusu mevzilerine ve sivillere saldırılar yapmaları sebebiyle Suriye ordusu geçen hafta Hama’nın kuzeybatısına operasyon başlatmıştı.
 
Avrupa Troykası olarak da anılan Almanya, İngiltere ve Fransa’nın yayımladığı ortak bildiride, 
 
“Nüfus yoğunluğu olan bölgelere hava saldırıları yapılması, varil bombaları kullanılması, sivil ve insani altyapının, okulların, hastanelerin hedef alınması açıkça insan hakları ihlalidir” ifadesine yer verdi.
 
14 Mayıs 2019-YDH

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.