Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

İstanbul'un en az 6.5 büyüklüğünde bir Depremi mutlaka yaşayacağını, Can kaybının yanı sıra 2 milyon kişinin de evsiz kalacağı belirtildi...
(yeryüzündeki bütün Tiranlar; ''bizimde böyle halkımız olsaydı, 'Bin Yıl İktidar'da Kalırdık Elbette' diyerek sizi övmekte, seviliyorsunuz yani türk halkı... Kürdler her ay üç-beş kez yaşıyor böylesi Vahşetleri, hemde 'TC eliyle' sizde alışırsınız... sağdaki foto, Cizre.. d.d.com)
 
 
17 Ağustos depreminin üzerinden 20 yıl geçti, ancak hatalardan ders çıkarılmadı. Hasarlı binalarda ikamet edilirken, deprem toplanma alanları da AVM’lere dönüştü.. (peki, halk nerde? d.d.com)
 
Uğur ENÇ / Kocaeli
 
Nüfusun yüzde 70’i deprem tehdidi altında
 
Kocaeli Gölcük'te 17 Ağustos 1999'da saat 03.02'de meydana gelen ve 45 saniye süren 7.4 büyüklüğündeki Marmara Depremi'nin üzerinden tam 20 yıl geçti.
 
Kocaeli başta olmak üzere İstanbul, Yalova, Sakarya, Bolu, Bursa, Eskişehir, Zonguldak ve Tekirdağ'da 18 bin 373 vatandaşımız hayatını kaybederken, 48 bin 901 vatandaşımız yaralandı. 5 bin 840 vatandaşımız ise kayboldu. En çok can kaybı depremin merkez üssü Gölcük ve çevresinde yaşandı.
 
TOPLANMA ALANI NEREDE?devil
 
Ancak tüm bu yaşananlardan ders çıkarılmadı. Kocaeli'deki hasarlı binalarda hala vatandaşlar ikamet ediyor.
 
Nüfusun yüzde 70'inin deprem riski altında olduğuna dikkat çeken Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası'na göre, başta İstanbul olmak üzere kentlerin yarısının güvensiz yapılarla dolu olduğu vurgulandı. 
 
(biri, 35 günlük, diğeri ise 89 günlük iki bebektiler, Kürt olduklarını bile bilmiyorlardı daha, soykırımcı aşağılık köpek TC'nin asker-polislerinin kurşunuyla Öldürüldüler Cizre'de..bunlar gibi yüzlerce bebek öldürüldü Sur, Suruç, Cizre, Şırnak, Yüksekova, Nusaybin, Lice, İdil'de.. artık sizde biraz empati yapın Türk halkı, insan olursunuz artık belki de?... d.d.com)
 
İstanbul'un en az 6.5 büyüklüğünde bir depremi mutlaka yaşayacağını, can kaybının yanı sıra 2 milyon kişinin de evsiz kalacağı belirtildi. 
 
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Cemal Gökçe;
 
“İstanbul'da deprem sonrası toplanılacak boş alan kalmamıştır. 1999 depremi sonrası 493 toplanma alanı ve çadır kurulacak yerin 3/4'ü ranta teslim edilmiştir. İstanbul AVM'lere, gökdelenlere teslim edilmiştir” diye konuştu.
 
17 Agust 2019-evrensel

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.