Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

d.d.com: Zaten orada, ABD ile TC tarafından silahlandırılan El Nusra, ÖSO'nun.. '100 bin'  Kişilik gücü var ve Hazır bekliyor bu it sürüsü; 'biz, TC ile beraber 'Fırat'ın Doğusuna Saldıracağız' diye, zaten açıklama da yapmışlardı.
TC'nin de orada en az  200 bin -konvansiyonel silahlarla donatılmış- Askeri var, daha 'Ne demek, ben Operasyona dahil Olmayacağım?' Aşağılık, Katil sürüsü ABD, 'bu Kanlı Oyunların, KÜRT SOYKIRIMLARI'nın  ASIL  Mimarıdır!!!'  Bu açıklama, TC'ye 'SALDIR ASLANIM SALDIR!' TALİMATIDIR!   d.d.com-

 

 

Beyaz Saray: ABD, Türkiye’nin operasyonunu desteklemeyecek ve dahil olmayacak

 
Açıklamada Türkiye'nin uzun süredir planladığı Fırat'ın doğusuna yönelik operasyon için harekete geçileceği belirtilirken;
"ABD Silahlı Kuvvetleri, bu operasyonu desteklemeyecek ya da bu operasyona dahil olmayacak" dedi 
 
Açıklamada ABD'nin doğrudan bölgede olmayacağı, yakalanan IŞİD'lilerinTürkiye'nin sorumluluğunda olduğu ifade edildi
 

Beyaz Saray'dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump'ın görüşmesinin ardından açıklama geldi.
Açıklamada Türkiye'nin uzun süredir planladığı Fırat'ın doğusuna yönelik operasyon için harekete geçileceği belirtilirken "ABD Silahlı Kuvvetleri, bu operasyonu desteklemeyecek ya da bu operasyona dahil olmayacak" ifadeleri kullanıldı.
(bu kahpe Planı yapan bizzat ABD köpekleriydi, TC değil! TC, sadece ABD'nin emireri, köpeği, tetikçisidir... d.d.com) 
 
ABD hükümetinin, Suriye'de tutuklanan IŞİD mensubu vatandaşlarını geri almaları için Fransa, Almanya ve diğer AB ülkelerine baskı yaptığına ancak bu ülkelerin bu teröristleri almak istemediği belirtilen açıklamada, ABD'nin bu kişileri yıllarca elinde tutmayacağına işaret edildi.
 
Açıklamada, "Türkiye bundan böyle, ABD'nin son iki yıldır, 

bölgede yakaladığı IŞİD savaşçılarından sorumlu olacak" denildi.
 
(aşağılık ABD bütün dünya ile dalga geçer gibi Konuşuyor, gözler Önünde yıllardır -bu kaçıncı?- Kürt soykırımı yaptırıyor... Yeryüzü bu kadar yırtık, siyasi Fahişe görmedi... Naziler, ABD köpeklerinin eline SU bile dökemez Namussuzluk, Vahşet konusunda.. d.d.com)
 
Cumhurbaşkanlığı'ndan ilk yorum
 
Beyaz Saray'dan yapılan açıklamayla ilgili Cumhurbaşkanlığı'ndan ilk yorum da geldi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter hesabında şu mesajı paylaştı:
 
Türkiye’nin kimsenin toprağında gözü yoktur. Suriye’nin toprak bütünlüğü çerçevesinde güvenli bölgenin iki amacı vardır:
 
Terör unsurlarını temizleyerek sınırlarımızı güvence altına almak ve mültecilerin güvenli bir şekilde dönüşünü sağlamak. Türkiye güçlüdür ve kararlıdır.
 
Erdoğan-Trump görüşmesi
 
Erdoğan, Suriye'de Fırat'ın doğusunda kurulması planlanan güvenli bölge ile ilgili olarak dün ABD Başkanı Donald Trump ile telefon görüşmesi yapmıştı.
 
Erdoğan'ın "ABD askeri ve güvenlik bürokrasisinin, iki ülke arasında sağlanan mutabakatın gereklerini yerine getirmemesinden duyulan rahatsızlığı" Trump ile paylaştığı belirtildi.
 
Erdoğan, cumartesi günü yaptığı açıklamada, Fırat'ın doğusuna operasyon için hazırlıkların tamamlandığını söylemiş, güvenli bölge ile ilgili olarak da Suriye'de güvenli bölge planlarının da 'Suriyelilerin eve dönüşü için en makul ve insani yol' olduğunu aktarmıştı. 
 
07 Ekim 2019-Independent Türkçe,
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.