Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

haber başlığı/ ABD, Rojava için Kararını verdi: Dönüyorlar -Cinayet Şebekesi Köpekler, Kürdistan'dan Defolun!-
d.d.com: Kuzey Kürdistan'da Sur, Suruç, Cizre, Nusaybin, Yüksekova, Lice, Şırnak..  Katliamları da ABD projesiydi! TC,  birbuçuk yıl boyunca 23 Kürt şehir ve kasabasında katliamlar yaparken katil sürüsü ABD dünya Basınını, Uluslararası Kurum ve Kuruluşlarını, AF örgütünü bile susturdu, TC'ye her türlü silah desteğini verdi...
'Katil sürüsü ABD'nin Suriye 'batı kürdistan'a dönüşü KÜRT SOYKIRIMINI HIZLANDIRACAKTIR! KÜRDLERİ YOK ETMEK ve ETTİRMEK katil sürüsü ABD'nin OrtaDoğu Projesidir!
Katil Sürüsü ABD, Köpeğin TC'yi de YANINA al, KÜRDİSTAN'dan ve ORTA-DOĞU'dan DEFOL!!! Kürdler, senin oyuncağın değil! -d.d.com-
 
 
haber başlığı/ ABD,Rojava için kararını verdi:Dönüyorlar
 
Rojava’dan asker çekme konusunda kararsızlık yaşayan ABD, bölgede artan Rusya, İran ve Türkiye etkisinin ardından tutum değiştirerek Deyrezzor’daki petrol bölgelerini gerekçe göstererek tekrar Rojava ve petrol bölgesi olan Deyrezzor’a yerleşme kararı aldı.
 
Bölgedeki etkin istihbarat kaynaklarını ve uluslararası önemde petrol alanlarını Rusya ve İran’a kaptırdığı yönünde tedirginlik yaşadığı bildirilen ABD Savunma Bakanlığı’nın Başkan Trump’a sunduğu Deyrezzor’daki petrol bölgelerinin 

güvenliğinin sağlanması planını onayladığı bildirildi.
 
Onaylanan planın bundan bir süre önce ABD Başkanı Trump'ın bölgeden asker çekme kararının yanlış olduğunawink inanan ABD içindeki askeri bürokrasinin bir zaferi olduğu yönünde fikir birliği var.
 
Associated Press (AP) haber ajansının üst düzey ABD’li Savunma Bakanlığı yetkililerine dayandırdığı habere göre Deyrezzor’daki petrol bölgelerinin güvenliğinin sağlanması planı kapsamında Trump’ın yüzlerce ABD askerinin Hesekê ile Deyr ez Zor arasındaki bölgeye yerleştirilmesini kabul ettiği iddia edildi.
 
Trump'ın Yanlış Kararını, ABD Savunma Bürokrasisi Toparlamaya Çalışıyorno
 
ABD askerlerinin yerleştirilmesi planlanan bölgeninno, Demokratik Suriye Güçleri’nin (DSG) denetimindeki Hesekê’nin güneyi ile Irak sınırı yakınındaki Deyrezzor arasındaki 150 kilometrelik 

alan olması bekleniyorno.
 
 
Plan doğrultusunda hazırlıkların başladığı ve önümüzdeki günlerde hayata geçirilmesi beklenen plan doğrultusunda;
 
800 kadar ABD askeri Hesekê ve Deyrezzor arasındaki bölgede kalması planlanıyor.
 
 
 
(Afrin'de TC'nin attığı Kimyasal silahtan yaralanan Kör olan Kürt çocuğu.. d.d.com)
 
Plan üzerinde ayrıntıların halen netleşmediğini belirten askeri yetkililer, AP’ye yaptıkları açıklamada Trump'ın bu kararının askeri yöneticilerin Suriye'de kalma konusundaki baskılarının bir zaferi olduğu belirtiliyor.
 
06 kasım 2019-ajanslar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.