Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

d.d.com: Tiyatroyu, Şovu, bırakın,Tavır koyun artık Köpekler! Orada, her geçen saniye, dakika, saat'de, vede her GÜN; Bebek-Çocuk demeden;
TOPLU OLARAK ONBİNLERCE KÜRT KATLEDİLİYOR! Demokrasi tüccarları Orospu ÇocuklarıFAHİŞELER, tavır koyun!.. d.d.com-

 

 

Afrin'de Savaş ve İnsanlık Suçları Raporu
 
Türkiye ve cihatçı ÖSO paralı milis gruplarının işgali altında olan Efrin’de, Kürtler nüfus yoğunluğunu kaybederek işgal sonrası bölgeye getirilen cihatçı Araplara karşı azınlık durumuna düştüler.
 
2018 yılının Mart ayından bu yana işgal altında bulunan Efrin’de, işgal öncesi bölgenin %92’sinin Kürt olduğu ancak işgal sonrası Kürtlerin boşalttığı bölgeye Türkiye tarafından getirilen Arap ve Türkmenlerin yerleşmesi sonucu Kürtlerin azınlık konumuna düştükleri vurgulandı.
 
Türkiye'ye Yönelik Ağır Suçlamalarsad
 
Efrin’de yaşanan ağır insan hakları ihlallerini bir raporda toparlayan Rojava Information Center yetkililerine göre, harekatın ilk haftasında, Türk güçleri ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) militanları en az 80 sivili öldürdü ve 400'den fazla kişiyi yaraladı. 
 
Zorla evlendirme, kız kaçırma ve kaçırılan kadınların fuhuşa zorlanmaları yahut seks kölesi olarak kullanılmaları gibi suçların sıklıkla gündeme geldiğini belirten raporda, Hıristiyan ve Ezidi grupların da bölgeden kaçırıldığına dikkat çekildi.
 
(fotograflar, Suriye, 'batı-kürdistan'; Rojava... TC köpeklerinin Uçaklardan attığı kimyasal silahlarla yaralanmış Kürdler, çocuklar... d.d.com)
 
Rojava Information Center tarafından düzenlenen ve kamuoyuna sunulan raporda ağır insan hakları ihlallerinin yaşandığı belirtilerek;
 
"İşgalden önce, Efrin, Kuzey Suriye Özerk Bölgesi'nin bir parçasıydı ve göreceli bir istikrar, ekonomik refah ve cinsiyet eşitliği hüküm sürüyordu. 
 
Bölgenin, çoğu cihatçı ideolojiye sahip Türk destekli güçler tarafından ele geçirilmesinden bu yana, bölge halkı zorla yerlerinden edilme, demografik mühendislik, insan hakları ihlalleri ve şiddet ile karşı karşıya" denildi.
 
Rojava Information Center raporuna yansıyan dikkat çekici maddeler ise şu şekilde sıralanmakta:
 
*Efrin'de devam eden felaket, uluslararası toplum tarafından büyük ölçüde halının altına süpürüldü.

 
*Türkiye destekli Suriyeli direnişçiler, özellikle Kürtlere karşı demografik bir savaşa girişti.
 
*Kürtlerin yaşadığı bölgelerde Türkmen kemeri yaratıldı.
 
*Türkiye tarafından şeriat hukuku dayatıldı.
 
*Kadınlar zoraki evlendirildi ve bazıları seks kölesi ticaretinin bir parçası haline getirildi.
 
*Hıristiyan ve Ezidi gibi etnik ve mezhep azınlıklarına yönelik hak ihlalleri gerçekleştirildi. Bu grupların üyeleri kaçırıldı ve işkenceye maruz bırakıldı.
 

*Türkleştirilme politikası güdüldü, Kürtler kitleler halinde yerlerinden edildi. Yağma ve gasp rutin hale gelirken, Serekaniye ve Tel Abyad'a da sirayet etti.,
 
*Saldırı öncesi bölge nüfusunun yüzde 92'si Kürtlerden oluşuyordu. Şimdi çoğunluğu kaybetmiş durumdalar.
 
Türkiye Arap militanları buraya yerleştirdi ve bir Türkmen kemeri oluşturuldu.
 
08 kasım 2019-ajanslar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.