Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

haber/ Kılıçdaroğlu: Malum bizlere Kumpas Kuruyorlar...
Kılıçdaroğlu: 'AK Parti'ye oy veren kardeşlerime de sesleniyorum; bir partiye Kumpas kurmak doğru bir şey değildir...'
(CHP, MHP, HDP, 'AKP'nin Koalisyonu'dur, bunların başka parçaları da var, hani derler ya; 'parçaları ayrı koy, zamanı gelince Kullan' bunların hepsi katil sürüsü ABD'nin Köpekleridir! d.d.com)
 
 
haber başlığı/ Kılıçdaroğlu: Malum bizlere kumpas kuruyorlar, isterseniz Çin Seddi'nin getirin yıkıp geçeceğiz
 
"Size bir sözüm var. Bütün Türkiye'ye bir sözüm var. benim siyasetten özel olarak bir beklentim yok. tek amacım var, bu memlekette herkes huzur içinde yaşasın... 
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuşuyor.
 
Kimin bir derdi varsa onu çözmek benim boynumun borcudur. Sorunu olan bir Türkiye geleceğe güvenle bakamaz. 
 
Ama 17 yıldır görevini yapmayanlara yeter artık diyeceğiz. 17 yıldır buradasın hangi derdimizi çözdün diyeceğiz.
Hangi partiden olursa olsun bütün vatandaşların oyuna talibim.
 
Ben Türkiye'nin bütün sorunlarını CHP'si olarak çözmeye kararlıyım. Malum bizlere kumpas kuruyorlar. İsterseniz Çin Seddi'nin getirin yıkıp geçeceğiz. onlar sanıyor ki bir şey söyledik ve CHP hemen geri adım atacak. Neden atalım? Haklıyız. 
 
AK Parti'ye oy veren kardeşlerime de sesleniyorum; bir partiye kumpas kurmak doğru bir şey değildir. dedikodu üzerinde siyaset yapmak da doğru bir şey değildir. Memleketin dünya kadar derdi var, o sorunları çözeceğine CHP ile uğraşıyor. Çünkü önündeki en büyük engeli CHP olarak görüyor. 
 
Güzel bir haber, Haluk Bilginer. hepimizin onuru ve gururu oldu. Sinema ve tiyatromuzun en önemli aktörlerinden biri... Hepimizi gururlandırdı. Şahsiyet dizisiyle aldı bunu. Bu diziyi yapan yapımcıları, tüm kadrosuna yürekten teşekkür ediyoruz. Türkiye'yi uluslararası alanda daha iyi tanıttıkları için.
 
EYT'liler aramızda... Erdoğan diyor ki 'Seçimi kaybetsek de ben bu ite yokum. İskandinav ülkeleri bu yüzden battı' 70 bin dolar bu ülkelerde ücret. Haberi yok.
Hiç meraklanma sevgili Erdoğan seçimi zaten kaybedeceksin. kaybetmekten söz etmesi de başlı başına olay. Düne kadar bu lafı ağzına almazdı. O da görüyor ki gidecek. Sizin sorununu da çözeceğiz.
 
Dünyanın her tarafında reform yapılır, emeklilik yaşı uzatılır. Daha yüksek emeklilik aylığı alır. Beyefendinin yaptığı ne, tam tersine. 
 
Çözeceğim, hiç endişe etmeyin. Sizin sorununuzu çözeceğim. Bu taahhüdümü yazın bir yere. 
 
Kadına yönelik şiddete hep beraber karşı çıkmamız gerekir. Kadına yönelik şiddeti asla kabul etmiyoruz. Kadın dediğiniz sıradan bir kişi değildir. Yaşamıyla görgüsüyle, eğitimiyle topluma sınıf atlatan kişidir kadın. Çünkü dilimizi anneden öğreniyoruz.
 
Sevgiyi kadından öğreniriz Yaşamayı da gözyaşını da kadından öğrenidir.z Şiddete uğrayan kadınlar var.
Akşam çocuklarımı nasıl doyuracağım diye düşünen kadınlar var. 21. yüzyıl Türkiye'sinden bahsediyoruz. Akşam pazarından yiyecek arayan kadınlar var.
 
Kadınlar dünyanın her tarafında saygı duyulan kişlerdir. İçişleri Bakanlığı'nın verilerine göre 15 Kasım itibarıyla 299 kadın şiddet nedeniyle hayatını kaybetti.
 
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun verilerine göre ise 380...
 
Kadınlarsa yeri geldiğinde pozitif ayrımcılık yapmak evrensel bir kuraldır. Siz eğer kadını öldürürseniz, şiddet uygularsanız buna hepimizin karşı çıkması lazım. Biz bunu yapmak zorundayız. 
 
Kadınlar dün meydanlara çıktı. Taksim Meydanı'na doğru geliyor kadınlar. Plastik mermiler ve biber gazları ile kadınlar dağıtıldı. erdoğan'a soruyorum, yakışıyor mu?
 
Polislere bu talimatı kim verdiyse neden görevden almıyorsun. Ne vardı bu kadınların ellerinde; sadece şiddeti protesto eden pankartlar vardı. 
 
Eğitimle başlayacağız kadına yönelik şiddete de hep birlikte karşı çıkacağız. Kadın, insanlığı yaşatan temel aktördür. 
 
Öğretmenlik mesleği dünyanın her yerinde diğer mesleklere göre farklı bir yerdedir.
 
Çünkü öğretmen kişileri eğitir, onlara dünyayı öğretir. Öğretmen bir toplumun ufkunu açan tek aktördür. Öğretmenlere her zaman saygı duymak zorundayız.
 
(T24 sitesi, her zamanki gibi, amigoluğunu yapıyor bunların, CIA uzantısı  'Hasan Cemal' sitesidir bu...
 
Son foto, Hasan Cemal, CIA ile 'gizli' görüşmede..yanında Cengiz Çandar... da var... d.d.com)
 
26 Kasım 2019- T24

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.