Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Irak'ın orta ve güney illerindeki çok sayıda güvenlik yetkilisi, komutan, Mukteda Sadr’dan taraftarlarını sokaklardan çekmesini istedi
(Sadr'ın göz batan Taleplerinden bazıları; Irak, Esad'a desteği kesmeli, İran kovulmalı, Haşdi Şabi fes edilmeli  .. bunların hepsi ABD'nin istekleri .. ABD katilleri de SADR'ı destekliyor zaten... Kürdler için de yeni ve büyük bir Tehlike kapıda..d.d.com)

 

 

 Sadr’a taraftarlarını sokaktan Çek Çağrısı
 
El-İticah’ın haberine göre Iraklı güvenlik yetkilileri, yazılı bir açıklama yaparak Sadr grubuna bağlı “Barış Tugayları” adlı güçlerin yolları kestiğini ve okulları ve devlet kurumlarını tehditle kapattırdığını belirtti.
 
Iraklı komutanların bildirisinde şu ifadeler yer aldı:
 
“Şu an doğrudan Sayın Sadr’a seslenmemiz zorunlu oldu. Çünkü durum genel bir kargaşaya dönüştü. Şunu çok iyi biliyoruz, Sayın Sadr, göstericilere ilgi gösteriyor ve onları savunuyor. 
 
Siz tüm bildirilerinizde ve açıklamalarınızda güvenlik kurumlarıyla işbirliği istediniz. “Barış Tugayları”nızın üyelerine göstericilerin yanında kalmalarını ve onları korumalarını istediniz. 
 
Ancak şunu bilginize sunmak isteriz, durum ciddi bir şekilde değişmiştir. Sizinle birlikte olanlar yolları kesiyorlar, devlet dairelerini, okulları ve diğer yerleri tehdit ediyorlar. Onlar barış Tugaylarının liderleridir. Hatta onlar bizim onların isimlerini açıklamamıza bile razıdırlar. Onlar aralarında rol paylaşımı yapmış bulunuyor.
 
Görüntüler ve görseller bunu teyit ediyor.
 
Hiçbir tarafa bağlı olmayan göstericiler, güvenlik güçlerine karşı koymak, yolları kapatmak ve devlet memurlarının işe gitmesini engellemek gibi işlere cesaret edemez. 
 
Sayın Sadr, resmi olarak halkı genel isyana çağırdı. Devlet daireleri, okullar ve hizmet kurumlarının kapatılmasından dolayı güney illerindeki halk zarar gördü. Güvenlik güçleri her gün kurban veriyor, siyasi bir tartışmanın kurbanı oluyor.      
 
Sayın Sadr, merceiyete itaat etmek gerektiğini söylüyorsunuz. Merceiyet bugün iki temel konuyu vurguluyor. Seçim yasası ve seçim kurulu yasası gibi hususlar parlamentoyla ilgili meselelerdir ve siz de parlamentodaki en büyük grupsunuz. Bunu mecliste rahatlıkla halledebilirsiniz. Bu siyasi meselelerden vilayetlere ne?”
 
Mukteda Sadr’dan taraftarlarını sokaklardan çekmesini isteyen Iraklı komutanlar, karışıklık çıkaran ve komplo kuranların yakalanması ve cezalandırılması için Sadr’dan yardım istediklerini söylediler.
 
Iraklı komutanlardan başka Irak Ulusal Şeffaflık Komisyonu da Mukteda Sadr’a uyarıda bulundu.
 
Irak Ulusal Şeffaflık Komisyonu eski başkanı Hasan el-Yasiri, Şeffaflık Komisyonu verilerine göre Sadr Hareketi liderlerinin malvarlıklarının 2003 yılının ardından yüzde 95 oranında artış gösterdiğini belirterek 2016 yılında durumu Sadr Hareketi lideri Mukteda Sadr’a ilettiğini ifade etti.
 
Mukteda Sadr liderliğindeki Sairun ittifakı, Irak meclisindeki en büyük gruba ve hükümette bakanlıklara sahip.
 
Adil Abdulmehdi’nin başbakanlığındaki hükümet, Mukteda Sadr liderliğindeki Sairun ittifakı ile Hadi el-Amiri liderliğindeki Fetih ittifakının uzlaşmasıyla kurulmuştu.
 
28 kasım 2019-YDH
 
bir diğer tuhaf haber, protestolar olurken, SADR 04 Ekim 2019'da İran'daymış, bakınız, link;
 

http://www.sanalbasin.com/mukteda-sadrdan-irana-muamma-ziyaret-33120349


 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.