Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

d.d.com: Haber-Yoruma geçmeden; 'Neden Dezenformasyon' buna bakalım
-Uçak, zaten Tarhan'dan kalkıyor, bu 'Kişi veya Kişiler'de Uçağa, İran'ın başkenti Tarhan'dan biniyor, Eğer bu KİŞİ'ler bu kadar 'Önemliyse'? Neden Tarhan'da tutuklanmadı?
Veya Faili meçhul bir Cinayetle ortadan kaldırılması yerine, Uçmalarına izin verilip ardından 176 masum yolcu ile birlikte Öldürüldü ki?...

 

 

MANTIKSIZ! Olması bir Yana, Olağanüstü Saçmalık!.

 

2)Böylesi 'Kritik bir Savaş Ortamın da', ABD'nin karşısında bütün Dünyanın gözleri Önünde 'mağdur' ve 'yaralı' görünen İRAN, ABD'ye karşı yapacağı her türlü sandırıda HAKLI ve MEŞRU bir Konumdayken, NEDEN, 'Bir Kişi' için 176 masum insanı Yok ederek Dünyanın ABD'ye karşı olan TEPKİSİNİ kendi eliyle ekarte edip, KENDİ ÜZERİNE doğru Çeksin ki?

 
Bunu dünyanın en aptal insanları bile yapmaz! 
 
MÜMKÜN DEĞİL!
 
3) Bizce bu 'saldırı' ya İRAN'ın Kendi içindeki 'CIA' uzantıları tarafından yapıldı, veya 'ABD/CIA' füzeleri bu Uçağı Vurdu, İRAN  rejimide anlaşmalı Olarak ÜSTLENDİ. 
 
Bu Yolla, hem ülke içindeki Tepkileri yatıştırmak, Önlemek, hemde 'ABD'ye KARŞI 'SAVAŞACAĞIZ' sözlerinden 'geri adım' atmak için mazaret yaratılmış oldu...
 
Bunun içinde aşağıdaki sorulara bakalım:
 
-Uçağın 'kara kutusunun' Yollandığı yer bir acayip; FRANSA!  
 
Neden oraya yollandı ki?
 
Öncelikle, İran bir devlet; Fransa, veya araştırma-inceleme yapmak isteyen herhangi bir  ülkenin Temsilcilerine 'teknik elemanlarınızı yollayıp burada beraber inceleyeleyebiliriz' diyebilirdi ama TAM tersini yaptılar; Sanki, 'lütfen benim yaptığım açıklamaları doğrulayın' der gibi Fransaya yolladılar...  (bugüne kadar ABD'nin düşürdüğü bütün Uçakların 'kara kutuları' DEĞİŞTİRİLDİ, Mollalar bunu bilmiyor olabilirmi?) 
 
Sonralıkla, bir başka bilinen şey; Bu ülke -Fransa rejimi- İngiltere gibi, yıllardır ABD'nin bütün Kanlı saldırılarını elele yaptığı 'ABD'nin kolisyonunun en sıkı yandaşı', ABD'nin 'Kanlı  IŞID oyunlarını bile Kendi ülkesine Taşımış biri...
 
Ve dahası düne kadar; 'İRAN, ABD'ye saldırısa bizi de Karşında bulur' diyen bir ülke burası.. 
 
-Peki Molların, Fransa'ya birden bire bu kadar 'GÜVENMESİ' nereden ortaya çıktı? Veya neyin göstergesi bu durum?
 
-kısacası ve bizce;  Tarhan'dan Ukrayna'ya giden yolcu Uçağının 'Bir KİŞİ veya Kişiler' için düşürülmüş olması mümkün değil.
 
Mollarla-ABD'nin, 'Kasım Süleymani' Cinayeti sonrası Ülke içinde ABD'ye karşı oluşan TEPKİLERİ- TÖRPÜLEME, 'savaş tantanasını ortadan kaldırmak için elele Oynanmış, 'Danışklı ve Kanlı bir Şov' bu.
 
Bu durumlar, şunu sorgulamayı da  beraberinde getirecek; 'Kasım SÜLEYMANİ' ve yanındaki 'Haşdi Şabi' liderlerinden Olan 'Ebu Mehdi Muhendisi' nin Öldürülmesi; 
 
-Acaba; ABD ile Mollaların 'ORTAK İŞİ-Mİ?..'
 
Rusya'nın hiçbir yorum yapmaması da, bir başka Muamma...
 
başka ne gibi kahpelikler var bu oyunun içinde, yakında hep beraber göreceğiz...
 
12 ocak 2020- devrimcidemokrat.com-
 
Haber aşağıda
...................
Haber başlğı/ “Ses hızıyla gelen füze ile 180 mille kalkan yolcu uçağı karıştırılamaz. Acaba o uçakta ölmesi istenen birileri mi vardı?”
 
Emekli Hava Korgeneral Orhan Köse, İran’ın yolcu uçağının füze sanılarak yanlışlıkla vurulduğu açıklamasına şöyle itiraz etti: Ses hızıyla gelen füze ile 180 mille kalkan yolcu uçağı karıştırılamaz. Acaba o uçakta ölmesi istenen birileri mi vardı”
 
İran Genelkurmay Başkanlığı, yaptığı açıklamada Tahran’dan kalktıktan sonra düşen Ukrayna Hava Yolları’na ait uçağın yanlışlıkla düşürüldüğünü iddia etti.
 
İran Devrim Muhafızları Komutanı Hacızade, hava savunma sistemleri tarafından düşürülen yolcu uçağının seyir füzesi olarak algılandığını öne sürdü.
 
İran’ın açıklamasına göre uçağın düşmesi hava savunmadaki görevlinin yanlış tanımlamasından kaynaklandı.
 
İran’dan gelen bu açıklamayı Emekli Hava Korgeneral Orhan Köse’ye sorduk.
 
Köse açıklamaya şüpheyle baktı. 
 
“Karıştırmış olması imkansız”
 
Köse İran’ın iddia ettiği Cruise seyir füzelerinin ses hızına yakın ya da üstünde uçtuklarını belirterek şu iddiada bulundu:
 
Oysa yeni kalkan bir yolcu uçağının hızı 170-180 deniz milidir hadi diyelim en fazla olsun 200 mil. Hava savunma operatörünün bu hızda hareket eden uçağı neredeyse ses hızında uçan bir füzeyle karıştırmış olması imkansız.
 
İran’ın “Uçağı biz düşürdük” itirafının bir siyasi oyun olabileceğini öne süren Köse, iddialarını şöyle sürdürdü:
 
İran başından beri çelişkili bilgiler veriyor. Bir uçağın düşmesinde 200 farklı neden etken olabilir. O süratteki bir füze ile yeni kalkmış bir yolcu uçağının karıştırılması imkansız. Acaba o uçakta İran’ın ölmesini istediği birileri mi vardı diye düşünmeden edemiyorum.
 
© 11 ocak 2020- The Independent

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.