Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Doktorların avukatı Fabrice Di Vizio, gazetecilere yaptığı açıklamada, hükümetin, "Fransızlardan gizlediği bilgilerin ortaya çıkarılması" için soruşturma açılması...  (ABD'nin Fransa'da yıllarca oynadığı  'Kanlı IŞID' oyunlarına da Müdahale etmemişti. Almanya bu Oyunu durdurmuştu...biz bunlara defalarca dikkat çektik, Tehlike çok yönlü çünkü.. Foto, Notre Dame.. d.d.com)

 

 

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tüm Avrupa’ya yayılırken, Fransa’daki etkileri de devam ediyor.
 

Fransa'da 600 doktor, salgının yol açtığı krizin yönetiminde ’devlet yalanı’ söyledikleri iddiasıyla Başbakan Edouard Philippe ve eski Sağlık Bakanı Agnes Buzyn hakkında Paris'teki Adalet Divanı'na  suç duyurusunda bulunuldu.
 
Fransız basınında yer alan haberlere göre doktorlar, Philippe ve görevinden geçen ay istifa eden Buzyn'i salgın ile ilgili "tehlikeyi" bildikleri halde zamanında gerekli önlem almamakla suçladı.
 
İtalya'da koronavirüs ölümlerine dair demografik tablo ortaya çıktı: Yaş ve cinsiyet dağılımı ne, hangi hastalıkları olanlar daha çok etkilendi?
 
Doktorların avukatı Fabrice Di Vizio, gazetecilere yaptığı açıklamada, hükümetin, "Fransızlardan gizlediği bilgilerin ortaya çıkarılması" için soruşturmanın açılması gerektiğini söyledi.
 
"100 bin yaşlı ölebilir"
 
Diğer yandan, huzur ve yaşlı bakım evlerinde görev yapan sağlık personeli, Sağlık Bakanı Olivier Veran'a gönderdiği mektupta, buralarda kalan kişilerin yaş ortalamasının 85 olduğunu ve birçoğunun kronik hastalığı bulunduğunu belirterek, maske yetersizliğidevil nedeniyle 100 bin yaşlının hayatını 

kaybedebileceği uyarısında bulundu.
 
Son günlerde, salgınla mücadele eden ve virüs tespit edilen kişilere tedavi uygulayan doktor ve hemşirelerin maskelerin yetersizliğinden şikayetçi olduğu belirtilmişti.
 
Ülkede koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 450'ye yükseldi
Fransa'da salgında yaşamını yitirenlerin sayısı 450'ye, vaka sayısı 12 bin 612'ye yükseldi
 
Yoğun bakımda tedavi gören hastaların sayısının 1297'ye çıktığını belirtilirken, 1587 kişinin de tedavinin ardından sağlığına kavuştuğu bildirildi
 
Ülkede salgın nedeniyle son 24 saatte 78 kişinin daha yaşamını yitirdi.
 
Salgının yayılmasını engellemek için ülkede sokağa çıkma yasağı uygulanıyor.
 
Yasağa uymayanlara para cezası kesiliyor.
 
21 mart 2020-Independent 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.