Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Son Yorumlar

Yani ki, İstanbul Şiir Dükalığı'na da hiç bel bağlamasın, adamı eşekten düşmüş karpuza çevirir, oradakilerin çoğunda görülen dekadans da...

 

Serkan Engin/ Kavuğumu, Hüseyin Avni Cinozoğlu'na devrediyorum:)

Boynuz kulağı geçermiş, Hüseyin Avni de "istidatlı" bir arkadaş, Şiir'in öncelikle bir etik meselesi olduğunu kavramış, etik bir mücadelesi, poetik bir kavgası, dik bir omurgası olmayanların yazdığı şiirciklerin sözcük soytarılığı sığlığını aşamadığının bilincine varmış.

Daha ötesi aforoz edilmek pahasına doğru bildiğini yazabilme cesaretine sahip...Kendisine tek uyarım, sıkça atıfta bulunduğu "şairler loncasının" da çürümüş, yoz bir yapı olduğunu tez zamanda fark etmesi yönünde olacaktır.

Yani ki İstanbul Şiir Dükalığı'na da hiç bel bağlamasın, adamı eşekten düşmüş karpuza çevirir, oradakilerin çoğunda görülen dekadans da.

Aşağıya linkini ekleyeceğim Hüseyin Avni imzalı yazı, beni epey keyiflendirdi, doğrusu ben bile bu kadar sivri dilli eleştirisi yazısı yazamadım henüz. Bu yüzden artık "kavuk" Hüseyin Avni'dedir :)
 
2006 yılında Şehir Dergisi'nin yayımladığı "Şiirin Konsomatrisleri" adlı yazımı anımsattı bana.  Keza 2008'de, Ahmet Tüzün de benim yazımdan habersiz şekilde, meseleyi Antalya üzerinden çözümleyen "Edebiyat Konsomatrisleri" adlı bir yazı kaleme almış, sonradan haberim oldu bundan da.

Erdem sahibi şairlerin artmasına vesile olması dileğiyle Hüseyin Avni'nin yazısını paylaşıyorum sizlerle.

"Tertip ettikleri ve ŞİİR DİNLETİSİ adı verdikleri, bazen İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün himayesinde gerçekleşen, bağlama refakatinde göbek atılarak sona eren etkinliklerde ziyadesiyle mutlu olan bu cüceler, kerat cetvelini ezberlemenin şair, yazar olmaya yettiği şeklinde bir hüsnüniyete sahip olmaları da, tuhaftır.
 
Hayatında tesadüfen bir manzume karalamış trafik polisinden, ebe – hemşire okulu mezunu eyyamcılara, elli yaşından ve menopoza girdikten sonra şiire, resme istidat eden kokonaların, müfteri cadalozların, çöplükte sanat aramaları, hiç bir olumlu değerle sonuçlanmayacaktır.
 
Taşra Esnaf Üniversiteleri’nde, edebiyat – sanat donanımı olmayan, hatır doçenti, hatır prof. unvanlı, ehliyetsiz Kakademisyenlerin aynı iştah ve tüccar ruhuyla, benzer cüce muvazeneyle bu çöplüğe dâhil olmaları da şaşırtıcı değildir."

Sanatkop - Karabük şairler antolojisi, taşra matbuatı, çöplükte sanat arayanlar:


http://sanatkop.com/index.php/karabuk-sairler-antolojisi-tasra-matbuati-coplukte-sanat-arayanlar/
 --

Serkan Engin

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.