Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Ne tuhaf değilmi, 'teröristlerin' (?) hedefi hep  Halk oluyor? 

Dahası, 'devletlerin istihbarat teşkilatlarının da haberi hiç olmuyor' (CIA'dan başka) ve her 'saldırının ardından 'devletler', yeni yeni 'terör yasaları' adı altında toplumun ezilen bütün katmanlarını 'tutuklu' hale getirecek faşist 'yasalar' çıkarıyor?....

 

Ve yine her nedense, yine böyle bir saldırı yapılacağını 10 veya 15 gün önceden hep 'ABD/CIA' bildiriyor? İyide, dünyanın en büyük istihbarat (cinayet örgütü de diyebilirdik) örgütü CIA, eğer böyle bir 'duyum' almışsa, hiçbir zaman işin peşini 'duyum' ile bırakmaz ki! Takip eder ve anında yakalar.... (ama kendi kuyruğunu, yılan bile ısırmaz)
Açıktırki, adına 'terör saldırısı' konulan ve hedefi hep HALK olan bu saldırıları; bir TEK EL YÖNETİYOR!

 

Butür yaratılan terörün amacı;  devleti kurtarıcı gibi göstermek, bütün halkı Devletlerin yanına itmek  devletlerin çıkaracağı hertürden faşist yasaları topluma tepkisiz kabul ettirmek, dahası;   'devlet Terörünü' anlaşılır  kabul ettirmek ve Meşru hale getirmek!'

Boston Maratonu, Charli Hebdo, Fransa; Nizzi -(Nice), Almanya, Münihte, alışveriş merkezine saldırı, (Ali Sonbly, öldürüldü) Berlin'de Noel saldırısı... bunlardan sadece birkaçı....


Ve bütün bu ''terör' diye adlandırılan saldırıların altından ise, CIA ve uzantısı diğer ülke istihbaratları çıktı bugüne kadar.....
İstihbarat örgütlerinin, 'ortak düzenledikleri' bu kanlı tiyatronun nasıl biteceğini zaten biliyorusunuz; 'ya, El Kaide, IŞID, Ahrar-u Şam veya PKK, yada cürmünü istihbarat örgütlerine ispat etmek isteyen bir 'taşeron örgüt' üstlenecek vede 'Saldırının Faili' ilan eden birileri ÖLÜ ELE GEÇİRİLECEKTİR!


Dedik ya;  eğer YERSEK! Oyun her zamanki oyun. Bu saldırıyı yapanlar her zaman olduğu gibi istihbarat örgütleri, üstenenler ise bunların BESLEMELERİ.....


Aşağıya haberlerden bir derleme ekledik okurlarımız için.

-01 Ocak 2017-
-devrimcidemokrat.com- Admin- Halim Kar-

....................


İstanbul: Eğlence merkezi Reina'ya silahlı saldırı, en az 39 kişi yaşamını yitirdi, , 4'ü ağır 69 kişi de Yaralandı.

BBC/ saat: 8:28-Görgü tanığı: Taradılar, iki-üç kişi tabancayla ateş etti

İstanbul'da Reina'ya düzenlenen saldırının tanığı Sinem Uyanık yaşadıklarını anlattı.

'Teröristi arama çalışmaları devam ediyor'

Basım saati 8:26
DHA


 Şu anda 69 vatandaşımız, daha doğrusu 69 kişi hastanelerde tedavi görüyor. Bunun 4'ü ağır olarak bize bildirildi, 1'i çok ağır. Elbette ki bir terör saldırısıyla karşı karşıyayız.


Hain, sivil insanlara yönelik ve milletin umutlarını tazelediği bir yılbaşında gerçekleşen ve insanların korunmasız olduğu bir yerde, onların böyle bir şeyden habersiz, hiçbir şekilde akıllarından geçmeyen bir durumda yapılan insanlık dışı ve alçak bir saldırı. Teröristi arama çalışmaları devam ediyor.


Emniyetimiz gerekli operasyonları başlattı. İnşallah yakın bir zamanda ele geçeceğini ümit ediyoruz. İnşallah bir daha böyle bir saldırıyla karşı karşıya kalmayız. Tekrar başımız sağ olsun."

.......

Reina'ya silahlı saldırı düzenlendi, en az 39 kişi yaşamını yitirdi
Basım saati 8:24


 İstanbul'un Ortaköy semtinde bulunan Reina gece kulübüne silahlı bir saldırı düzenlendi.

Yeni yıl kutlamaları sırasında düzenlenen saldırıda en az 39 kişi yaşamını yitirirken, 4'ü ağır 69 kişi de yaralandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, olayı "bir terör saldırısı" olarak nitelendirdi. Olayın ardından saldırgan kaçtı. Saldırganı bulmak için İstanbul'da geniş çaplı bir operasyon başlatıldı.
...................

 

OdaTv/ Ünlü gece kulübü Reina'da katliam

01.01.2017- 02:13


İstanbul’un ünlü eğlence mekanlarından Ortaköy’deki Reina'ya gece 01.30 sıralarında silahlı saldırı gerçekleştirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, alçak saldırıda 39 kişinin hayatını kaybettiğini, 69 kişinin tedavi gördüğünü söyledi.

 

Bakan Soylu, saldırgana ilişkin "Bize gelen bilgiler çerçevesinde bir kişi olduğu görülüyor. Mont pantolon şeklinde içeriye silahla tarayarak girmiş. İçeride de farklı bir giysiyle birlikte dışarı çıktığına dair bir bilgi var" açıklamasında bulundu.

21 kişinin kimliği (16'sı yabancı, 5'i Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı) belli oldu. Teröristi arama çalışmaları sürüyor.devil

İlk bilgilere göre, saldırıyı otomatik silah taşıyan noel baba kılığına girmiş 2 teröristin gerçekleştirdiği öne sürüldü. Teröristlerin ses bombası attıktan sonra ellerindeki otomatik silahlarla, önce kapıdaki polis memuru Burak Yıldız'ı şehit ettiği, ardından kalabalığa rastgele açtığı iddia edildi. Ancak Bakan Soylu ise saldırıyı teröristin tek başına gerçekleştirdiğini ifade etti.

Teröristin hala içeride olduğu iddiası üzerine, özel harekat polisleri gece kulübü boşaltıldıktan sonra içeride arama yaptı. Ancak teröristin izine rastlanmadı. Öte yandan güvenlik kamerası görüntülerinde saldırganın üzerindeki kıyafeti çıkardığı görülüyor. Saldırganın kalabalığın arasına karışıp kaçmış olabileceği düşünülüyor.

"SAĞ OLAN HERKESİN KAFASINA SIKTILAR"

Saldırıda yaralananlar çevre hastanelere sevk edilirken, Şişli Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma Hastanesi'ne getirilen bir yaralı, "Herkesi taradılar. 3-4 kişi taramalarla taradı. Sağ olan herkesin kafasına sıktılar içeride" diye konuştu. Bir görgü tanığı da teröristin Arapça bağırarak bir şeyler söylediğini aktardı.

REİNA'NIN SAHİBİ: SALDIRI GÖZ GÖRE GÖRE GELDİ

Hürriyet muhabiri Toygun Atilla,  “Kendisine ulaştığımda ağlamaktan güçlükle konuşabiliyordu” şeklinde ifade ederek Reina’nın sahibi Mehmet Koçarslan’ın söylediklerini aktardı: “İçeri giren şerefsizler Kalaşnikoflarla taramışlar. Amerikan istihbaratı bunun bilgisini vermişti. 1 hafta 10 gün süreyle buralarda deniz dahil güvenlik önlemleri alındı. Sonra ne oldu? Göz göre göre bu saldırı meydana geldi.”

Saldırı sonrası yaşanan panik böyle görüntülendi:

SÜLEYMAN SOYLU: TERÖRİST ARANIYORdevil

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'daki terör saldırısında 39 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek "Bunların şu anda 21'inin kimliği belli. Henüz diğer 18'inin kimliğiyle ilgili tespit çalışmaları devam ediyor. 16'sı yabancı uyruklu, 5'i Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, diğer kimliği belli olmayanlarla ilgili böyle bir değerlendirme yapamıyoruz." dedi.

Bakan Soylu'nun açıklaması şöyle:

"Şu anda 69 vatandaşımız, daha doğrusu 69 kişi hastanelerde tedavi görüyor. Bunun 4'ü ağır olarak bize bildirildi, 1'i çok ağır. Elbette ki bir terör saldırısıyla karşı karşıyayız. Hain, sivil insanlara yönelik ve milletin umutlarını tazelediği bir yılbaşında gerçekleşen ve insanların korunmasız olduğu bir yerde, onların böyle bir şeyden habersiz, hiçbir şekilde akıllarından geçmeyen bir durumda yapılan insanlık dışı ve alçak bir saldırı. Teröristi arama çalışmaları devam ediyor. Emniyetimiz gerekli operasyonları başlattı. İnşallah yakın bir zamanda ele geçeceğini ümit ediyoruz. İnşallah bir daha böyle bir saldırıyla karşı karşıya kalmayız. Tekrar başımız sağ olsun."

Terör saldırısını kimin yaptığı ile ilgili bir soru üzerine Soylu, "Bize gelen bilgiler çerçevesinde bir kişi olduğu görülüyor. Mont pantolon şeklinde içeriye silahla tarayarak girmiş. İçeride de farklı bir giysiyle birlikte dışarı çıktığına dair bir bilgi var. Tüm detaylı çalışmalar gerçekleşiyor şu anda. Net bir değerlendirme yapmamız çok doğru olmaz. Net bir değerlendirme olunca da kamuoyuyla paylaşırız." ifadelerini kullandı.

01 Ocak 017-OdaTv
.....................


Cumhuriyet/ İçişleri Bakanı Soylu, Reina'nın sahibi Mehmet Koçarslan'ın sözlerini doğruladı


İstanbul Ortaköy'deki ünlü eğlence mekanı Reina'ya terör saldırısı düzenlendi. Saldırıda 39 kişi yaşamını yitirdi, 65 kişi de yaralandı. Saldırının hemen ardından konuşan Reina'nın sahibi Mehmet Koçarslan, "Amerikan istihbaratı bunun bilgisini vermişti. 1 hafta 10 gün süreyle buralarda deniz dahil güvenlik önlemleri alındı. Sonra ne oldu? Göz göre göre bu saldırı meydana geldi" dedi.

Koçarslan'ın sözleri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yanıt verdi. İstanbul'da saldırıya ilişkin yeni bir açıklama yapan Soylu şunları söyledi:

"Gerek DEAŞ, PKK, DHKP-C; içinde bulunduğumuz durumda gerek yabancı servislerden gerekse de kendi istihbarat örgütlerimizden bu tip ihbarlar gelmektedir. Kimisi isme dayalıdır, kimisi bir çerçeve; şurada bir olay olacak. Arkadaşlarımız Türkiye'nin her yerinde önlem aldılar. Buna yönelik ihbarlar hep söz konusu olmuştur. Emniyet müdürümüz olay saatinden çok kısa bir süre önce bölgedeydi.

 

-01 Ocak 2017- Cumhuriyet

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.