Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Bu Video, piyasalara servis edilirken, tarihlere ve sokakta, basında, ağırlık kazanan 'gündem' gözönünde bulundurularak izlenirse niyet ve amaç anlaşılır. Çünkü, bir şeyi anlamak; 'nedenlerini-niçinlerini bilmektir' derler...

 

 

  DEVRİMCİ DEMOKRAT'TAN, VİDEO'YA İLİŞKİN YORUM

 

Umudun döktüğü göz yaşlarının, er ya da geç, hesap sorucu bir özelliği Vardır!

 

Dillerinden,Sosyalizm, Devrim, Bağımsızlık laflarını düşürmeyenler; bütün bu ihanetler yıllardır apaçık ortadayken, bu uğurda işlenen cinayetlere de katledilenler toprağın altından bağır bağır bağırırken, kulaklarını kapatanlar, sesini çıkarmayıp, 'Üç Maymunu' oynayanlar, veya hala bunlarla 'ittifaklar' yaparak 'Kürdlere Destek' verdiğini iddia ederek, aslında 'Kürt düşmanlığına' ortak olanlar, artık kendilerininden utanmalıdırlar!...

 

O, (Apo),her zaman Kürdlerin karşısında bir Tiran oldu, Sömürgeci efendilerinin yanında ise 'iyi' bir  'Hizmet Eri', 'Kapı Kuluydu'.

Aşağıdaki Video'da  İmralı'daki APO'nun nasıl ağırlandığını, rahatının beş yıldızlı oteli aratmadığını ve açık açık devletin adamı olduğunu görmeniz yanısıra,Okur ve izleyiciler için şunu da hatırlatmış olalım;

 

bu Video'nun piyasalara servis edilirken tarihlere ve sokakta, basında, ağırlık kazanan gündemi gözönünde bulundurarak izlenmelidir.

         

Nedir bu günlerdeki Gündem?

 

ABD desteği ve teşvikiyle Fethullah Gülen çetesi kanalıya ortaya sergilenen AKP yolsuzlukları ve AKP'ye en büyük desteği veren, APO=KCK=PKK ve BDP'nin AKP'ye yaklaşımı, gündem bu aylardır.

 

İşte, Kemalist faşist kanat da, fırsat bu fırsat, APOCU kanatların AKP faşistlerine verdiği desteği Kırmak için bu Video'yu basına servis etmişlerdir.

Yani, niyetleri APO'nun hizmete devam ettiğini göstermek, veya kendi elemanları olduğunu sergilemek değil, sadece bu AKP'ye 'desteği' ekarte etmek ve Apocuların desteğini etkisiz hale getirmek hedeflenmiş.

 

İşin sadece bu kısımını servis etmişlerdir basına.

 

Yoksa, İmralı'daki Apo'nun elegeçer geçmez, Hasan Atilla Uğur'un (Konra elaman, subay) deyimi ile; 'Kuş Yuvaya Döndü' derken, bu Kuşun başından beri TC'nin adamı olduğu kısmı ve bu yönlü Apo ile yaptıkları dialoglar yoktur bu Video'da.

 

Öyle ya; eğer bu 'Kuşun' başından beri TC'nin adamı olduğunu, ama zaman zaman efendi değiştirdiği asıl kasetler piyasaya sürecek olsalar, sadece Kürt halkı değil, Türk halkının da kendilerine karşı ayaklanacağının 'bilincindeler'.

(Binlerce Asker ölümü, binlerce yakılan Köy,sürgün edilen Kürdler, faili meçhul cinayetler vb...vb..)

 

Bu yüzden, bu Video'daki APO-TSK dialoglarını izlerken, bunlara dikkat edilse amaç ve beklenti okur ve izleyici nezdinde daha net anlaşılır.

Okur, şunu hatırlayacaktır, DÜN, bu kaset dolayısı ile BDP heyeti apar-topar panikle İmralı'ya koştu (artık BDP için İmralı yolu yol geçen Hanı gibi oldu,

çünkü AKP, BDP ve KCK'nın kendilerine yaptıkları desteği karşılıksız bırakmadı) ve Apo'nun bu Video kaset için;

“Öncelikle son günlerde dolaşıma sokulan video görüntüleri çözüm sürecini bitirmek ya da itibarsızlaştırmak amacıyla sinsi bir planın parçası olarak montajlanmıştır....' dediğini aktardılar İmralı dönüşlerinde.

 

Okur,şunu soracaktır bu 'savunma güdüsüyle ve telaşla' söylenen sözler karşısında:

 

-Hangi Çözüm?

 

-Kürdleri yeni Köy Korucusu yapmanın uğraşımının adımı, 'Çözüm'?..

-Kürdleri, zamana yayılmış bir oynatma ile bir tas çorba için ruhlarını yeniden TC'ye satma ve TC'nin elemanları haline dönüştürmenin adımı 'çözüm'?...

 

-Emperyalist ve sömürgeci faşist bölge devletlerin çıkarları için Kürdleri 'kaldıraç' olarak kullanma-nın adımı 'çözüm'?....

 

-Binlerce faili meşhur Kürdün katliamını unutturmak, bu mahkemelere tavrısız bırakmanın adımı 'çözüm'?.....

 

-Dün, Ergenekon davlarına girmeyin, bugün, AKP giderse 'çözüm' süreci biter yalanları ve cambazlığıyla, bu sefer de sömürgeci AKP yandaşlığı ve taşeronluğunun adı-mı 'çözüm'?.......

 

Ve dahası, dahası....

 

Şair, (Ahmed Arif) şöyle demişti; 'bunlar, akrep ve çiyanlardır, bunlar, aşımıza ekmeğimize göz koyanlardır... Tanı bunları, tanıda büyü Adiloş bebem...

 

devrimci demokrat.

 

9 Şubat 014

 

Kısa keselim,işte, İmralı'daki APO Video Kaseti

 

http://www.serbesti.net/forum/showentry.php?sNo=33669

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.