Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Halim Kar: Tamer Çilingir, bu 'belgeleri' okuduğunda şaşırmış, bizde şaşırdık, çünkü, 22 yıl önce, 'Lenin, Kemalistlerin gerçek yüzünü göremedi' derken 'yanılmışız', Meğersem Lenin bilerek; 'Kemalistlerin; Rumlara, Süryanilere, Kürdlere... karşı yaptığı, Katliamları desteklemiş. Stalin Rusyası da Dersim katliamını desteklemişti . Ermeni soykırımcısı Enver Paşa'nın  'Bakü- Doğu Halkları Kurultayına' Lenin emri ile davet edilmesi de, yine 'bilinçli' bir çağrının eseriymiş...-Eylül 1920- (foto, Lenin ve sıkı dostları, mavi foto, Enver Paşa)

Devamını oku...

Tarihinizi, (tıpkı Rumların başına gelenleri sonradan öğrendiğimiz gibi) Size uygulanan soykırımı da yeni öğreniyoruz ne yazık ki... birkaç Kürdün 'Özür Dilemesi'de acınızı ne derece hafifletir, yaralarınıza nasıl bir melhem olur, bilemeyiz ama, Osmanlı'nın paramiliter çeteleri, 'Hamidiye Alaylarının' Vahşetlerini Nefretle kınarken; Sizlerden, Ermenilerden 'Özür Diliyor', şehitlerinizin anısı önünde Saygı ile eğiliyoruz...özürümüzü, acılarınızı paylaşmak isteği olarak kabul ediniz lütfen... d.d.com-

Devamını oku...

Ancak, şunu hatırlayalım ki her iki Şikayetçi de Yıllar Önce;
Julian'la cinsel ilişkilerinin Rızaları doğrultusunda Olduğunu, ve suç ihbarında Bulunma niyetlerinin Olmadığını Ama, İsveç Polisinin ihbarda Bulunmaları için onlara Baskı Yaptığını belirtmişti.
.(CIA-Pentagon basını, Pamela'yı da korkutmaya, linç etmeye çalırken, O, geri adım atmıyor... d.d.com)

Devamını oku...

...Doğu PERİNÇEK'i de tanımam, sadece sıkıyönetimden önce adını duymuştum... Bu devredeki çalışmalarımla ilgili herhangi bir şey söylemeyeceğim... çalıştığım devrimci gruplar içinde başkalarını etkileyebilecek bir beyanda bulunamam...

Devamını oku...

Gerilimin tırmanması halinde akla ilk gelen Hürmüz Boğazı’nın kapatılması. Deniz yollarıyla dünya piyasalarına yürütülen ham petrolün üçte biri (günlük 17-18 milyon varil) Hürmüz’den geçiyor.

Devamını oku...

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.