Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Ülkemizin bir parçasında özgür olduk, oluyoruz dendiği bir dönemde, Roj’awa da Kürd kardeşlerimiz katliyam yaşıyorlar. İnsanlık sessiz,! 

 

Bir taraftan Ulusal kongre , diger tarafta ulusun bir kesimi katlediliyorken Ulusun fertleri sessiz, siyasal yapıları, Liderleri suskun, Ulus devlet olmayı istemiyorsak, adı Ulusal olan kendimiz ‘Ulusçu’ olmuyan Kongreler, neyin nesi, acaba. ? 

Zorla Kürdün iradesi dışında, ülkemiz yüz yıla yakındır, Sömürgeci güçler tarafında parçalanmış, 

Biz Kürdler halen bu sömürgeci ve onun sözde islamcı katliyamcı din kardeşliginin, Bayrağı altında bin yıldır yaşamakla ‘’idrisi bitlisi’’ gibi egemenlere , sömürgecilerin hayalindeki ‘’Misaki milliye’ umutlarını yeşertmeye,çalışır durumdayız.
Bizi Sömürgeleştiren, Ülkemizi parçalayan, dilimizi Etnisitemizi yok sayanlar için, Çanakkalede ölmüşlügümüzle övünür hale geliyoruz. 

Koçgiride,Zilanda, Dersimde, Halepçede, Kurdleri, yani bizleri katledenler sanki uzaylılardı, bu sözde İslam din kardeşligi adı altında, kendimize kardeş saydıklarımız bize zulum, katliyam yapanlar degilmişçesine, her yok edilişimizi unutarak, belli bir süre sonra yaşadıklarımızı toplum olarak hafızalarımızdan siliyoruz, yada toplum mühendisleri tarafında planlı olarak siliniyor.

Bu gün Rojawa’da yaşanan dramı, eger Filistinler yaşasaydı  bizim islamcılar şimdiye kadar, israili kaç defa lanetlemiş, kaç israil konsolos’luğunun önüne, siyah çelenkler bırakmış olurlardı.

Eger katledilenler Kürd degilde, Arap,Pers, yada çeçen olsaydı,? Görsel ve yazılı basın, saatlerce, günlerce bu vahşeti aktarırdı. 

Ama katledilen Kürd olunca, Sağır sultanlar çoğalıyor,insanlık Vijdanı Fillerin ayakları, altında. 

 Bu kürt kardeşlerimizi katleden çetelerin sahipleri, sömürgeci yapılardır, bu sömürgeci sistemi ayakta tutan uzaylılar degil, Türk, Arap, Pers Halkıdır.

 Kürd-lerin halen ağırlıklı bir kesimi egemen güçler ve onun halkı tarafında ‘islamı‘  ırkçı’lığın bir aleti olarak çıkarlarına  peşkeş  çeken, Türk,Arap, Pers’lerle, din adına olmazsa, Halkların Kardeşligi gibi bayatlamiş ‘’demode olmuş, ajite sloganlarla’’ kendi katillerimizi kendimize kardeş seçiyorlar. 

 Kürdün tarihinde yaşadığımız yüzlerce, aladatılmışlığımız, oyun, vahşet varken, halen biz kurdler kendi  topraklarımız üstünd,e  Ulus devleti red edersek ‘’Dün’ya ‘’ ya, insanlığa ne anlatırsak, anlatalım, ne kadar haklı olursak olalım, kendi ‘’koyu’muzu’’ kendimiz kazmışken, derdimizi kimse anlamaz, 

Avrupa ve dünya bu vahşete gerekli  insani tepkiyi ne yazıkki vermez.

Sorun, biz Kürdlerin yeterli olmayan Milli,ruh ve  Toprağını, Ülkesinin vatanseveri, olmayı küçümseyen, ilkel gören,  Egemenlerin vatandaşlığından haz duyan, onlardan bir türlü kopmayı hak olarak görmiyen, halimizdir. Kurdleri bu hale düşüren.

Sömürgeci ,işgalci güçler, bu zaafımızdan yararlanıp, kötü emellerine uygulama  fırsatı, elde etmiş oluyorlar. 

Kürdi siyasi yapıları, Kendi aralarında, farklı idolojik ,bakış açısından dolayı, halen bir birine düşman gibi davranıyorsa, Kürdün ırkına, ve Ülkesine yeminli düşman olanlar, ne yapmaz Kürde,

Kürdün ülkesini işgal eden, Türk, Arap, Pers lerin, din kardeşligi, kimi zaman halkların kardeşligi, oyunlarina, planlarına, halen biz kurdler aldanıyorsa, bu ruh halimizle, ne kendimizi, kurtarabiliriz ,ne de Ülkemizi,  

Roj’awada insanlik düsmanlari, Kürd kardeşlerimize , insanliğa yapılan bu vahşeti  ‘sözde‘ sahte’ din kardeşligi, oyunlarını oynuyarak,  kürde düşmanlığını gizlemeye Kurdü aldatmaya devam ediyorlar, Bud in kardeşlıgini Başımıza bela eden selahaddın Eyübü, kurd  bu sahte islamcı, sahte kemalist kardeşlere,  aldanmanın eseridir.  işgalciler, ve bu sahte islamcılar, egemen oldukca, Kurdi halimiz hep perişan olacaktır.

İnsanlığı ve ülkesini seven  Kurdlügünü, onurunu, koruyanlardan uzak olsun, bu sahte islamcı, el kaide nasurlah, Çeteler ve sistemleri.

Katliamı yapan, yaptıran ve çanak tutanları, insanlık adına kınıyorum, lanetliyorum.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.